Az kalori ama ne kadar az?

Biliyoruz ki günlük normal alınan kaloriden az alınca zayıflanıyor. Ancak ne kadar az almak uygundur? Yani benim günlük ihtiyacım 2000se, ben 1000 kalorilik bir diyet yaparsam nolur, 1500lük yaparsam nolur? Ne kadar azaltmak gerek?

spor yapmadan sadece kaloriyi azaltmak faydasız, hatta zararlı diyebilirim. günde 1500 alsanız metabolizma hızınız yavaşlar, 1500 harcarsınız. hareket etmeden aldığınız kaloriyi azaltmak sadece bazal metabolizma hızını daha da yavaşlatacak, sizi tembelleştirecek, hatta aldığınız kaloriyi yeniden 2000lere çıkardığınızda kilo almanıza sebep olacaktır.

bu noktada yapılması doğru olan eylem yine 2000 kalori alıp, yanında spor yapmaktır. böylece metabolizma hızınız da artar.
  • cro magnon  (22.06.09 22:19:03)
boyunuz ve kilonuz arasında kaç kg fark var.
mesela 1.60 a,70 kilo iseniz yani arasında 10 kg var di mi size 1500 kl diyet idealdir.

  • niyobe  (22.06.09 22:19:28)
her 7000 kaloride 1 kilo verirsiniz.

  • narcissa black  (23.06.09 00:03:23)
hızlı kilo vermek için çok düşük kalorili diyetler yaparsanız vücudunuz kıtlık var zanneder ve normal düzene geçer geçmez hızla kilo alırsınız. yediğiniz herşey depolanır.

  • synick  (23.06.09 00:39:18)
diyetisyene gitmistim zamaninda, günde 1 saat yürü en az demisti 3000 kalorilik bir diyet hazirlamisti takip etmistim siki sikiya, 1 ay sonunda (sasirtici ama) 13 kilo civari zayiflamistim. Ha sonra aldim da eski seviyeye gelmedim.

  • samfisher  (23.06.09 00:54:49 ~ 00:55:14)
Normalde ihtiyacın olan kalori ne kadardı ki? 3000 fazla bir sayı gibi geldi de... 1 saat yürüyüşün hızı nasıldı peki?

  • loralynn  (23.06.09 01:15:51)
ağırlık çalışması yapıp kas miktarını koruyup, bazal metaabolizmanı hızlandırarak çok düşük kalorilere inebilirsin. ben 800 kaloride kas değil yağ yakan bir deney grubunu okumuştum.
yani, ne kadar düşük kaloriye inebileceğin tamamen senin bünyene ve egzersiz yeteneğine bakıyor.

  • arnold schwarzeneger  (23.06.09 02:15:11)
valla çok hizli degildi normalden hafif hizli yani

  • samfisher  (28.06.09 19:49:48)