siz iyi bir arkadaş-dostmusunuz?

iyi arkadaslara dostlara sahipmisiniz peki?

rezalet bir arkadaş/dostum.

evet sahibim.
  • bulmasi gercekten zor  (03.07.14 16:40:05)
biraz vefasızım ancak iyi bir arkadaş/dost olduğumu düşünüyorum.

iyi arkadaşlara/dostlara kesinlikle sahibim.
  • knight of cydonia  (03.07.14 16:40:39)
süperim.

değilim.
  • skayas  (03.07.14 16:41:24)
hani bazı konularda mütevazılık yapılmaz ya, bu konu da onlardan biri.
ben de çok iyi bir arkadaş, dost olduğumu düşünüyorum. hatta çevremdekiler de genelde bu cümleyi çok kullanırlar benim için.

ama ikinci soru için pek emin değilim. evet, iyi dostlarım var ancak bunlar da bana gitmek istedikleri yere kadar eşlik ediyorlarmış gibi geliyor zaman zaman. hatta bunu da kendileri söylüyorlar. ne garip değil mi?
  • m e b  (03.07.14 16:45:53)
Arkadaşlarımın/dostlarımın iç işlerine karışmam; bireyselliğine, kararlarına, kararsızlığına saygı duyarım. "Kendine zarar veriyorsun"u ancak çok uç durumlarda, hayat memat meselesi ise veya hastalık söz konusu ise söylerim. Yapacaklarını engellemektense, onu yapmasına izin veririm, üzüldüğünde yanında olurum. "Bir musibet bin nasihatten yeğdir" kafasındayım. Bazıları için bu iyi bir şey, bazıları için kötü bir şey. Öyle bir arkadaşım. Onun dışında, standart arkadaşlık/dostluk paketindeki her şey var. Arkadaşlarım iyi olduğumu söylerler.

İyi arkadaşlara/dostlara sahibim ama yukarıdaki şeyler benim için de geçerli. Bazıları iç işlerime burun sokuyorlar, onlarla ne kadar iyi olsam da her şeyi paylaşmıyorum. Bazıları serbest bırakıyorlar, onlarla daha çok şey paylaşıyorum.
  • aychovsky  (03.07.14 16:47:26 ~ 16:57:23)
İyi bir arkadaş değilim.
Bazı arkadaşlarım gerçekten çok iyiler iyi ki varlar diyorum ama genelde arkadaşlıklar hep çıkar ilişkisi gibi geliyor.

  • immortal  (03.07.14 16:48:46)
iyi arkadas eger,
-bilmediginiz size anlatan, ogreten,
-gittiginiz yolun dogru olmadigini soyleyebilen,
-fedakarlikta sinir tanimayan

biriyse, evet.

ancak hic arkadasi, dostu olmayan biriyseniz, bu durumda, siz kendinizi her ne kadar yukaridaki gibi saysaniz da "demek ki degilmisim" diyorsunuz, bir sure sonra.
  • for the record  (03.07.14 16:51:55)
arkadaşlığım, dostluğum iyidir...

ama bir filmde de geçtiği üzere benim durumum aynen budur;

"adım smalls. leonard smalls. arkadaşlarım bana lenny derler. ama hiç arkadaşım yoktur..."
  • synche  (03.07.14 16:52:10 ~ 17:19:05)
vefasızım ben sanırım, iyi arkadaş ve dostlarım da vardı da,

onları da uzaklaştırdım sanırım...
  • neseranni  (03.07.14 16:52:53)
en iyisiyim.
kesinlikle.

  • hayatkısakuşlaruçuyor  (03.07.14 16:58:33 ~ 16:58:55)
emin değilim.

  • jamiro  (03.07.14 17:15:22)
iyi bir arkadaş / iyi bir dostum
iyi sayılabilecek arkadaşlara, gittikçe kötüleşen bir dosta sahibim.

  • harekatamiri  (03.07.14 17:23:17)
Eskiden iyi bi dosttum, artik degilim. Vefasizim biraz. Biraz da dostluk muessesine olan inancim azaldi. Ikinci sorunun cevabi da ayni, eskiden iyiydi. Giderek yuzeysellesiyo gibi tum iliskiler

  • saçdemeti  (03.07.14 17:28:47)
iyi bir arkadaş değilim sanırım. kimseyi arayıp sormam.
gerçi bunca yıldır beni aramaktan vazgeçmeyen birkaç kişi olduğuna göre yanlışlıkla bazan iyi arkadaş gibi davranıyorum sanırım, çözemedim.

  • yalnux  (03.07.14 17:38:07)
hakedene evet.
evet biri yakın diğeri uzakta iki tanesine sahibim.

  • oraletarya  (03.07.14 17:45:53)
iyi arkadaş değilim. (çeşitli durumlarda tecrübesiyle klasıyla farkındalık yaratan adamlar "iyi arkadaş"lardır sanki.)
iyi dostumdur ama. (gidip derdini paylaşabileceğin, güveneceğin adam)

iyi dostum var. iyi arkadaşım yok.
  • zvonimir  (03.07.14 17:46:44)
arama sorma konusunda vefasızım onun dışında arkadaşlıkta elimden geleni fazlasıyla yapmaya çalışırım.
tek de olsa sahibim.

  • uzunuzunilgi  (03.07.14 18:04:43)
çok amaçlı faydalı arkadaşım

  • seksen9  (03.07.14 18:26:29)