Yunan vizesi ve kapıda vize uygulaması

Sevgili papadapulos'lar

Rodos'a gideceğizde...
şimdi 2 seçenek var

Kosmos firması üzerinden vize almak
180 TL vize
60 TL firmanın ücreti toplam 240 TL

Rahat rahat gidiyorsun...

Bi de kapıda vize olayı varmış.

aynı evrakları toplayıp 60€ 180 TL bayılıyormussun

her halükarda önceden almak çok daha rahat ama kapıda da rahat alınıyorsa boşuna ödemeyelim 60 TL

bir ara konsolosluk aracı kurum belirlemiş falan diye duydum ama ben 2011 yılında konsolosluktan rahaat rahat aldım. ilk defa yurtdışına çıkıyordum 3 aylık mı ne vermişlerdi. başka yerlere gittiysen hele daha uzun vize alma imkanın var. ertesi gün de gel pasaportu al demişlerdi bana.

  • pokerface  (03.07.14 17:24:31)
günü birlik ada seyahatleri için geçerlidir kalıcı vizeler de maalsef kapı vizesi uygulaması yok kapı vizesi ile ilgili yunanistankonsoloslugu.gen.tr buradan gerekli bilgileri öğrenebilirsin

  • ahmet27  (29.01.19 20:52:46)
Vize başvurusu yaparken mutlaka büyükelçiliğin/konsolosluğun resmi web sitelerini ve aracı kurumun (IDATA, VFS, KOSMOS) web sitelerini kontrol edin. En güncel bilgiyi resmi web siteleri verecektir. Konsolosluk web sitelerinin resmi olup olmadığını gov uzantısından anlayabilirsiniz.

  • taurina  (29.01.19 20:53:52)