BMW 1 serisi mi yoksa Alfa Romeo Giulietta mı?

Diyelim ki ikisinden birisini kesin alacaksiniz.

Hangisini seçerdiniz ve hangi sebeplerle?
Özellikle bu arabalardan birisini en az kullanmış kişiler veya bu konuyla ilgili bilgili kişiler cevaplarsa sevinirim.

Baska marka model önermemenizi rica edeceğim.

Çok teşekkür ederim.

not: her türlü kiyaslama yapabilirsiniz.

yakit, ic dizayn, dis dizayn, hiz, serilik, yedek parca, falan feşman

her türlü bmw derim ben. bmw'nin konforu ayrıdır.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (03.07.14 01:14:36)
1 serisini 2009 dan beri ikinci arac olarak kullaniyorum,tipini begenmiyorum ama bugune kadar ki en masrafsiz aracim,kullanimi kolay ve keyifli,yol tutusu mukemmel,bana iyi hissettirdigi icin degistirmeyi dusunmedim bayagi bir sure bende kalacaga benzer.

Giulietta hic kullanmadim ama gercekten cok guzel gozukuyor.

Agir ikilem bu,tebrikler.
  • cizgilipijama  (03.07.14 01:15:49)
arabalardan çok anlamam dostum. ama giuletta nın bir tarzı var gibi.

  • zvonimir  (03.07.14 01:18:20)
Tarzını felan yerim aga giulietta nın sinyalleri ve iç dizaynı bildiğin fiat ve fiat la bmw kıyaslıyor gibi oluyoruz her türlü bmw diyorum ben... konfor dizayn ve bu ülkedeki statüsünüde düşünün ikinci el alfa satmak ızdrap olurken takla atmış 1 serisini 1-2 ay içinde satabilmeniz mümkün...

edit: ha ben alır ölümüne kullanırım alfanın içide dışıda hoşuma gidiyor derseniz alfanın bir olayı var alfisti felan diyorlar ama dediğim gibi ikinci eli dizaynı ve herşeyiyle bmw üst sınıf
  • kilimanjaro  (03.07.14 01:25:53 ~ 01:27:12)
Giulietta ınn özellikle beyazına bayılıyorum, bmw1 tipsiz ama daha iyi sanırım kullanan arkadaşım arabasına aşık. Ama benim gönlüm audi a3 diyor.

  • urasil  (03.07.14 01:30:18 ~ 02:02:33)
BMW 1 şekil olarak bence Giulietta'dan daha güzel o kurbağa bakışlarını sevmiyorum Giu'nun BMW 1 kullanmadım 5'ler güzel. Giu'da kullanmadım ama 159'umla mutluyum.

Sonuç olarak bence görüntü olarak bu ikisi arasındaysa BMW ancak! sen Giu'yu beğeniyorsan Alfa Romeo bir ruhtur alırsan da başka arabaya binemezsin!
  • ghaash  (03.07.14 01:40:59)
Alfa o sınıfın en sağlam aracı euroncap testlerine gore

  • denizrocket  (03.07.14 01:41:18)
hocam bmw 1 serisi "bmw"m olsun" bmw'sidir. gerçek bmw dediğin 5 serisinden mercedes dediğin e serisinden başlar.

şimdi böyle dedim diye 320d versek binmez misin? demeyin. binerim ama gerçek de budur.

giuletta'nın kendine has bi tarzı, bi güzelliği var.
  • giderbey  (03.07.14 02:03:08)
youtube da bir video seyretmiştim, şimdi bulamadım ama iki aracı karşılaştırıyorlardı ve sonuç olarak adamlar bmw demişlerdi. hatırladığım kadaryla çok çok iyi bir sürüş keyfinin olduğu konusunda övüp duruyorlardı bmw yi.

  • copy paste  (03.07.14 02:04:13)
tamamen dış görünüşten yola çıkıyorum:

alfa romeo. bmw 1 çirkin bir ayakkabı gibi geliyor bana.

ek not: alfa romeo giulietta 2010'da euro ncap'ten 5 yıldız almıştı.
  • nawar  (03.07.14 02:11:59)
bmw f20 mi alacaksın? yoksa eski kasamı? Eski kasa önermem. Yeni kasa öneririm. Hız konfor yol tutuşu prestij her birşey var. Giulietta da güzel ama BMW kadar değil. Heleki M sport paketiyle alırsan mükemmel olur 1 serisini.

Yakıt tüketimi ve ağırlığın 50:50 dağılmasıyla ve arkadan çekişiyle mükemmel bir haz veriyor sürüşte. Yılların mühendisliği diyebilirim. Zaten şu anki en iyi hatchback 1 serisi. Fiyat olarak tuzlu olabilir ama ne mercedes A serisi ne de Audi A3, 1 serisini total özellik bakımından geçemiyor.

not : BMW F20 118i M sport kullanıcısı.
  • false pretension  (03.07.14 02:22:55)
Kesinlikle Alfa alırdım, sebebim sadece tasarımına bayılıyor olmam

  • fatihdr  (03.07.14 02:53:16)
@yadigar
dostum alfaya resmen fiat dedin ve bura karışacak. bu ekşisözlükte nutellaya peripella yakıştırması yapmak gibi bir şey oldu

  • fatihdr  (03.07.14 03:22:23)
BMW'nin 5'ten başladığı olayı büyük efsane ya. BMW 1 serisinde çok ciddi bi emek var, hakkaten tasarlanarak yapılmış sağlam bi araba, şu arkadaşın yazdıkları benim daha önceki araştırmalarımla %100 paralel eksisozluk.com

  • roket adam  (03.07.14 09:17:13)
alfa romeo giulietta almamla sonuclandi bu sürec. Tesekkürler herkese.

  • la traviata  (31.08.14 18:00:27)