Kirpik pudrası

Merhaba, böyle bir şey varmış:) 1.bp.blogspot.com iki maskara arasına uygulanan baya da işe yarıyor ama iki kere kullandım ikisinde de gözüme kaçtı hep zararlı mıdır bu sizce? Teşekkürler.

içeriğinde talk varsa zinhar yaklaştırmayın gözünüze falan. kendisi bacak aralarına bile uygulandığında nefes yoluyla akciğer dokularına takılıp sorun çıkarabilen bir madde. bir de gözlerde düşünemiyorum ben açıkçası.

onun dışında, göze kaçan toz falan göz yaşı ile dışarı atılır. bu da aynı şekilde oluyordur muhtemelen. ama her gün kullanımda/göze kaçırmada gözde kuruluk yapabilir gibi geldi bana. her halükarda ben olsam kullanmazdım yani.

bunun yerine iki fazlı maskaraları tercih edebilirsiniz bence. hani şu alta beyaz baz, üstüne renkli kısmı sürülen maskaralar. onlar da gayet güzel uzatıyp dolgunlaştırıyor kirpikleri. hem de daha zahmetsiz.

örnek: l'oreal double extension mascara veya flormar selection ikili maskara
  • in pyjamas  (02.07.14 23:00:10 ~ 23:03:58)
Bu çok ilginçmiş, hangi markanın merak ettim? Bazı markalarda fibrilli maskara ile sürülebilen aynı şekilde duran ve kirpikleri uzatan bazlar var ama pudraya denk gelmemiştim ve içerisinde talk var ise kullanmayın ve eğer hijyene kapağının kapalı olmasına vs dikkat etmez iseniz gözünüz mikrop olabilir açıkcası gözleriniz hassas ise kullanmayın derim.

  • faihfati  (02.07.14 23:52:01)
Essence, kutusunu attım ama bir bakayım netten içeriğine. Bazlı maskara kullanıp memnun kalmamıştım bir de max factor 2000 calorieden bir türlü vazgeçemiyorum. Bu iyi olacaktı ama çok uçuşuyor.

  • i-pek  (03.07.14 00:00:28)