ATM'den başka birinin ek kartı borcu ödenir mi?

şöyle bir olay var: elimizde bir adet A insanı var. bu şahıs, B insanı için ek kart çıkartmış. biz de C olalım. A, B ve C'nin üçü de farklı şehirlerde.

C'nin, elinde kredi kartı olmadan, kredi kartını veren bankanın ATM'sinden, bu ek kartın borcunu ödemesi mümkün mü?

ben bu işlem için kredi kartına ihtiyaç duyulduğunu söylüyorum ama A ve C ısrarla bunun ATM'den yapılabileceğini söyleyip, her seferinde bön bön alete bakmakla yetiniyor elinde kart olmadan. sadece müşteri numarası, kredi kartı numarası falan var.

hangisi doğru? ATM'de böyle bir seçenek olsaydı ben çoktan yatırırdım zaten. yok diyorum, inatları inat.

yok yahu ödenir, kart nosu varsa net ödenir. benim akrtımı babam ödüyordu mesela

  • bradshaw  (02.07.14 15:22:51)
A ısrarla "kredi kartı borcu kısmından ödemeyin, o zaman benim kartımın borcunu öder" diyor ama. ek kartın numarası falan hepsi farklı mı oluyor? öyleyse eğer, bu ek kartın numarasını alıp ödeyebilir miyiz?

ben konunun dışındayım, o yüzden tam bilemiyorum da ne olduğunu. görüldüğü üzere hikayedeki kimsenin ne yaptığı hakkında bir bilgisi ya da fikri yok. ben çözeyim diyorum.
  • pescador  (02.07.14 15:24:17)
kart no farklı olur tabi, o kart no'yu alırsanız rahatlıkla ödersiniz. hiç probem olmaz.

  • bradshaw  (02.07.14 15:27:25)
kart numarasıyla ödenir.

atm'nin yanında şubeden ve internetten de ödenir, her şekilde ödenir yani. sen yeter ki para vermek iste...
  • calzoncillos  (02.07.14 15:32:50)
@calzoncillos, yok parayı biz vermiyoruz zaten, para yine A'nın. ama iyi dedin, madem biz uğraşıyoruz, komisyon keseyim ben.

  • pescador  (02.07.14 15:34:16)
internet şubesinden bile ödenir.

  • himmet dayi  (02.07.14 17:01:48)