fizikçiler ve astrofizikçilere bir soru.

dünyanın uzayda teorik bir sabit noktaya göre kendi etrafında dönmesinden kaynaklanan bir hız + güneşin yörüngesinde olan hareketinden bir hız + güneş sisteminin samanyolu içindeki hareketi + samanyolu galaksisinin uzaydaki hareketi şeklinde toplam bir hızımız var. (aklıma gelmeyen varsa onları da ekleyin)

bu hareketin yönü ve hızının zamana göre değişimini hesaplayabiliyor muyuz ? ve bu toplam hareketin bir adı var mı ?

•How fast is the Earth spinning? 0.5 km/sec
•How fast is the Earth revolving around the Sun? 30 km/sec
•How fast is the Solar System moving around the Milky Way Galaxy? 250 km/sec
•How fast is our Milky Way Galaxy moving in the Local Group of galaxies? 300 km/sec

www.enchantedlearning.com
www.thelivingmoon.com
  • camino real  (02.07.14 10:21:43)
güneşin etrafında saniyede 30 km
güneş sistemi samanyolunun etrafında saniyede 250 km
samanyolu da lokal grup galaksilerin içinde saniyede 300 km gidiyor.

yolculuğumuz gayet hızlı bir şekilde ilerliyor evrende..
  • camino real  (02.07.14 10:25:49)
beklediğim kadar hızlı değilmiş.

  • orpheus  (02.07.14 14:20:23)