Oy Kullanmak İçin İkamet Alamıyoruz?

Bizimkiler yaz dönemi memlekete gidiyor. Hani bir oran versem 5 ay memlekette 7 ay burada kalıyorlar. Babamın orada da evi var, oy kullanabilmek için nüfus müdürlüğüne gitmiş.

"Öyle değişiklik yapmak kolay değil vs. Bi kere değişiklik olursa bi daha değişmez haberiniz olsun" falan demiş memur.

Böyle bir şey var mı yahu? Memleketimize ikamet aldıramıyoruz, aldırırsak tekrar geri alamıyoruz. Var mı bunun bir süresi?

bir daha değişmez diye bir durum yok. ne alaka yahu. nüfusunuzu aldıracağınız konutta başka biri (akraba vs) ikamet ediyor görünüyorsa onla beraber gidiyorsunuz tıkır tıkır alıyorlar. eğer o kişi gelemeyecek olursa muhtardan şu şu kişiler aynı konutta ikamet etmektedir diye yazı alıp müdürlüğe götürüyorsunuz yine kolayca oluyor.

ama evde ikamet eden görünmüyorsa, o evin adresine adınıza tanımlanmış faturayla gidince kolayca hallediyorlar. yani üsküdar'da oluyor en azından bu durum. kendimden biliyorum.
  • gudumlu anne terligi  (02.07.14 00:17:08 ~ 00:20:17)
çok basit: ankarada seçim bürosu var.telefonla arayınız cumhurbaşkanlığı seçimi için aradığınızı söyleyin.durumunuzu anlatın.
tane tane anlatıyorlar.

  • rakicandir  (02.07.14 00:45:42)