SGK primi ödemeden devlet hastanesinde muayene olabilir miyim?

Yaş 27. hala öğrenciyim. Gelir tespitinde G1 seviyesi dediler 35 liradan başladı, en son sorduğumda bi 6 ay önce 45 ti. Borcum da tahmini 1500 TL gibi bişey.

Benim bunu ödeyecek durumum yok. Ama anlatamıyorum. Kirada kalıyosun demek gelirin var diyo. Ailem ödüyor diyorum. olsun diyo gelirin var demek.

itiraz ettim, günde bi simit parası ödeyemiyecek misin diye dalga geçti kaymakamlıktaki sosyal güvenlik zımbırtısındaki adamlar.

Ne ben ne ailem şu anda o parayı ödeyebilirim.

Acil tedavi olmam gerek, duramıyorum artık. Devlet hastanesinde ya da başka yerde tedavi olabilir miyim? Tedavi için ödeme gerekir mi? İlaçları vermiyolar diye biliyorum.

Diyelim ki şimdi para ile tedavi oldum sigortasız, e bana borç çıkarmaya devam ediyorlar.

Ne yapmam gerekir, var mı bir bilen?

ödiycen abi öyle veya böyle muhalefet bu konuyla ilgili gıkını çıkarmadı. bizim bi taraflarımıza giriyor anca. gelir tespiti için başvurun itiraz edin borca durumumuz yok deyin tekrar değerlendirsinler bi de.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (01.07.14 23:21:39)
Şu an borç sorgulama yapılamıyor. "22:00 ile 00:15 saatleri arasında işlem yapılamaz!" diyor.

En son 2013 sonlarında gittiğimde sgk ya 1000 lira civarı toplam borcum vardı. Şimdi 1500 e yakındır tahminim.
  • seen sea  (01.07.14 23:26:55)
Hiç bir şey olmasa hastanede kağıt imzalarsın

  • murtiii  (02.07.14 00:18:47)
acilde muayene olunuyor hemen kalk git ama ilacı bilmiyorum

  • hayatkısakuşlaruçuyor  (02.07.14 00:46:14)
acilde de muayene ücreti istiyorlar.

  • seen sea  (02.07.14 01:07:17)