konusma/yazisma sirasinda cumle sonuna ismin eklenmesi

Ben bazi cumlelerde ismimin soylenmesinden rahatsiz oluyorum nedense..

"Ibomiu bakarmisin" cumleleri dogal.. fark etmiyorum. Ama cumle sonunda ismim eklenirse saygisizlik olarak algiliyorum.. karsi tarafa da bazen ters tepki veriyorum..

Mesela

"Bakar misin ibomiu" (hesap soracagim. Gelir misin..)

Ya da:

"Efendim ibomiu" densin benim icin. "Gene ne var dedi baga bu?? Baga?? Baga???" Diye geciyor..

Simdi bu benim manyakligim mi bu? yoksa, konusma/yazisma kurallarinda var midir boyle bir vurgu yapisi? O yuzden mi rahatsiz edici geliyor.

Ona gore duzeltecegim kendimi. Ya da ellemeyeyim boyle kalsin..

vurgulama önemli. sonda söylenirken yapılan vurgulamaya göre ben de aynı şekilde düşünüyorum.

  • knight of cydonia  (01.07.14 19:00:13)
Bence sizin manyakliginiz. Arkadaslarima genelde nasilsin ayse, nasilsin mehmet diye sorarim hal hatir, bunda ne gibi bir bit yenigi aranir ki?

Ay valla ben de cok aciktim cansu
bi bakar misin ibo
ben yetisemiyorum o saatte ece

hepsi cok dogal cumleler bence. Yazismada hisler aktarilamiyor, yanlis anlama cok mumkun bisey ama bu kadari da abarti bence.
  • mukrime  (01.07.14 23:39:57)