Havaalanına gidip uçağın kalkmasına 2 saat kala bilet almak?

Var mı böyle bir taktik bi dostum anlattı çok ucuza fiyata bilet almış bu şekilde bence uçağın yarısı boş gitse bile prensip gereği ucuza bilet falan vermez havayolu şirketi 2 saat kala

tam tersi. fiyatlandırma politikası bunun tam tersindedir. Son dakika bilet fahiş fiyat demektir.

  • accorbite  (01.07.14 16:07:16)
Charter uçaklar için söz konusu olabilir ancak tarifeli seferde yapılacağını sanmıyorum.

90larda bu şekilde 100 USD'ye bolca uçmuş bir tanıdığım var ama internet yüzünden bunlar tarihe karıştı diye düşünüyorum.
  • cakabo  (01.07.14 16:12:15)
tam tersi daha pahalıya alırsın.
tarifeli uçuşlarda yapılmaz inanma her söylenene.

  • basond  (01.07.14 16:16:34)
tam tersi.

  • nanelimonportakal  (01.07.14 16:19:01)
o çok eskiden oluyordu, böyle sadece thy olduğu zamanlar. tek kanallı dönem yani :)
sonra baktılar biz aslında zaman geçtikçe daha pahallıya satsak daha çok düdükleyebiliyoruz, öyle yaptılar.

  • harmonikhakaret  (01.07.14 16:19:29)
evet bizim alamancı akraba da aynı şeyi söylemişti ama 7-8 sene önce falandı.şimdiler de ben de hiç sanmıyorum

  • high hopes of the sozluk  (01.07.14 16:21:04)
avrupa'da ya da diğer ülkelerde charter sefer sayısı çok olduğu için yapılabiliyor. ama türkiyede götü başı 2 tane firma var zaten hepsi de tarifeli seferler. burda yemiyor yani.

son dakikada 200-300 tl'ye ankara-istanbul anca yaparsın.
  • brkylmz  (01.07.14 16:27:32)