dell teknik servis fan temizliği ücret

dell laptop'umun garantisi bitti. fakat fanının temizlenip termal macunun değişmesi gerekiyor. sadece minecraft oynuyorum ama oyunu açınca sol taraf (sanırım ekran kartı) aşırı derecede ısınıyor. temizlik gerek. mahalle arasında bulunan bir bilgisayarcıya da vermek istemiyorum. dell bu işi ne kadara yapıyor bilgisi olan var mı?

bir de garanti de olduğu gibi eve gelip mi yapıyorlar?

ben kendim temizliyorum... bilgisayar kapalıyken fanın ızgaralarından süpürgeyle iyice bir çektiriyorum.... senede bir defa da fanı açıp macunluyorum. elin tamir işine yatkınsa kolayca yaparsın.yatkın değilse hiç elini sürme... mahalle arasındaki bilgisayarcı güvenilirse ona yaptır... fanın sıfırı 50 tl zaten...

  • inanmazsan inanma  (01.07.14 15:45:17 ~ 15:45:49)
@wide küçük esnafa destek olmak isteyen biriyim fakat küçük esnaf da işini doğru yapmayacınca sende güven bırakmıyor, o yüzden.

okuduğum şehirdeyim halen burada da öyle tanıdığım işini iyi yapar bildiğim biri yok. yoksa zaten ona veririm.

@inanmazsan... eski laptop'u mu ben de öyle yapıyordum. fakat şu var. fanın soğuttuğu soğutucuyla entegre arasında termal macun vardır. bu macunun da değişmesi gerek. ilk fan temizliğine geldiklerinde fanı gördüm termal macunu farklı gibi geldi bana. gidip piyasada 50 watt'lık amfi entegreleri için kullanınan termal macunu alıp sürersem faydası değil zararı olur. önceki laptop'um bu yüzden ekran kartını yaktı. zamanında bilgisayarcıya temizlettim ekran fail verince içine açıp baktım ekran kartının üstünde ki termal macunun macunlula alakası kalmamış bildiğin katılaşmış. tabii bu yüzden entegreyi soğutamadı ve yaktı. hani dersen ki o macun şöyle olur buradan bulursun. işte o zaman parçalar temizler toplarım bilgisayarı. diğer türlü 50-100 tl arası fiyat çekiyorlar zaten. arkadaş 2-3 ay önce temizletmişti.
  • seksli harf  (01.07.14 17:45:13 ~ 17:45:25)