[acil] uçağa geç kalıyorum şu anda, bu konu hakkında bir soru

uçağım 14:00 de. ilk defa uçağa geç kalıyorum ve geç kalınınca nasıl yapılır bilmiyorum. şu anda belkoair otobüsü ile eseboğaya gidiyorum. saat 13:45 gibi esenboğaya ancak varmış olurum. daha güvenlik kontrolü, bagaj işlemleri, check-in (iyi ki online yapmışım check-ini) vs. işlemler var.
ama kurallar gereği uçak kalkış saatinden 15 dakika önce uçağa biniş olayı bitermiş. oysa ben 15 dakika önce ancak esenboğaya varmış olurum.

alırlar mı?
daha önce başına gelen var mı?

Kabin bagajın dışında uçağa verecek bagajın da varsa zor diye biliyorum ben.

  • tohyy  (01.07.14 13:31:46)
Ufak bir bavul var. Bir de el çantam var Kabin bagajı olarak.

Artık "Amerikan filmlerindeki o meşhur açın kapıyı bu uçağa binmek zorundayım" sahnesini yaşayacağım anlaşılan. :))
  • appdata  (01.07.14 13:36:12)
ne yazık ki çok zor. eşim uçağın kalkış saatinden 10 dakika önce kapıya gitti ama almadılar.

  • teknikekip  (01.07.14 13:37:15)
umudunu kaybetme, 10 dk kala havaalanına girdiğim olmuştu. güvenlik, bagaj kontrolü vs bu süre içinde oldu hep düşün yani. Kapıyı açmamış olabilirler, Ben gittiğimde uçuş saati geldiği halde henüz açılmamıştı. Online checkin barkodunu telefonuna indir, sıralarda kimseyi takmadan en önden yardır, güvenlikte de barkodu göster geç

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (01.07.14 13:38:14)
bomba ihbarı yapacaksınız yapacak bişey yok.

edit:tebessüm ettiyseniz şu acele durumda sevinirim.
  • protrek  (01.07.14 13:38:41 ~ 13:42:17)
Bu arada benim de bir bavulum bir kabin bagajım vardı ikisini de kabine aldım. Tereddüt yaşamadan hızlı hızlı ilerlersen yapabilirsin... Çevreye kararsız bakışlar atma :)

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (01.07.14 13:39:18 ~ 13:39:27)
gürcistan'da saatimi lokal saate göre değiştirmediğimden tam kalkış saati havaalanına girmiştim. bildiğin uçağı beklettiler benim için. güvenlik felan hepsi kalkmıştı. kapılar kapanmış felan. ama şimdi olsa bi daha yapabilir miyim bilmem. esenboğa'da o iş zor. her şey elektronik, sistem kapandı diyip kestirip atarlar.

  • chetinn  (01.07.14 13:43:00)
mümkün değil. ben havaalanına zamanında gelip bavulları bile verdikten sonra geciktim. 15 dk. kaldığı için kapı kapanmıştı bile:)

  • geberix  (01.07.14 13:46:36)
siz normal bi şekilde gidin, sakinden biraz hızlı şekilde, olursa olur, olmazsa zaten yoktular.

  • nereye bu gidis  (01.07.14 14:00:41)
sonuc? bindin mi ucaga?

  • crucio  (01.07.14 15:02:21)
cevap gelmediğine göre yetişti herhalde.

  • teknikekip  (01.07.14 15:43:45)
E ama hani sonuç? Sanki binmişsin gibi?

  • devilred  (01.07.14 15:48:15)
unfortunately...

binemedim...
5 dakika ile geciktim...
o elimde bavullarla koştur koştur halimle, kan ter içindeki halim yanıma kar kaldı... konuşmadığım görevli, yöntetici kalmadı... uçağın kalkmasına 15 dakika vardı son kontrole ve uçağa biniş kapısına geldiğimde... ama almadılar...
konuşmadığım görevli kalmadı ama nafile...

işte bu tip durumlarda bir tanıdık olması gerekiyor... tanıdık olsa isterse uçağın kalkmasına 2 dakika olsun, girersin eminim...

mecburen bir sonraki uçağa bilet aldım... şu anda esenboğa'da o seferi bekliyorum... o da 19:45'de...
  • appdata  (01.07.14 17:28:47)
tüh, çok heyecanlı gidiyordu hikaye. üzüldüm almamalarına.

  • MaraudeR  (01.07.14 17:37:09)