Kanal Tedavisi

Merhaba,

Geçen hafta dişçiye gittim. dişimin kanala kadar çürüdüğünü söyledi. üzerini temizledikten sonra 2-3 kat koruyucu koyduktan sonra dolgu yapmış söylediğine göre. ama dedi dişin durumu kötü 1 hafta bakalım eğer ağrı olursa kanal tedavisi yapmamız gerekir dedi.

ilk birkaç gün daha az ağrı vardı ama bugün sabah ağrıyla uyandım. gerçi öyle çok aşırı bir ağrı değil. dayanılmayacak gibi değil yani. ama elma kabuğunu mesela ısıramıyorum.

kanal tedavisi yaptırmasam bu ağrıdan daha fazla ağrı çeker miyim? ve dahası dişim daha kötü bir duruma gelir mi?

aslına bakarsanız doktora pek güvenmedim. türkiyede de değilim. türkiyedeki doktorum olsa ne derse inanırdım ama bu doktor güven vermedi işte. siz ne dersiniz?

Kanal tedavisi ihmale gelmez. Mutlaka yaptır. Sonra acısını çok çekersin.

  • kaynak kicim  (30.06.14 15:45:41)
Doktor dişinizi kurtarmaya çalışmış, zira kanal tedavisi demek dişi öldürmek demek. Son noktaya gelmedikçe kanal tedavisi yapmaz iyi bir hekim. Zannediyorum dolguyla kurtarma yoluna gitmiş, olmazsa kanal tedavisi yapacak. Umarım kanal tedavisine ihtiyacınız kalmadan atlatırsınız. Geçmiş olsun.

  • angelus  (30.06.14 15:48:09)
@angelus: teşekkür ederim cevap için. peki
ağrım geçmezse kanal tedavisi olmalı mıyım? ve de bu ağrı geçer mi?

dediğim gibi çok abartı bir ağrım yok, bu durumda bırakılsa ilerde bir sorun olur mu onu düşünüyorum aslında.
  • lamneth  (30.06.14 16:03:31 ~ 16:04:35)
Dolgu sonrası bir süre daha ağrı olması normal. Bir hafta bekleyin; bir gelişme olmazsa tekrar doktorunuza gidin, durumunuzu anlattığınızda gerekli görürse kanal tedavisi yapar. Ama ihmal etmeyin.

  • angelus  (30.06.14 16:09:06)