[ seyahat ] Kız arkadaşımın şortuna/eteğine karışmayacak karadeniz şehri?

Merhabalar,

Yabancı bir kız arkadaşım var ve aslında yabancı olup olmamasının önemi olmamakla birlikte kendisine 'mahalle baskısı' konusunu izah edebilmem çok zor oluyor.

Karadeniz turu düşünüyoruz ama en son gittiğim karadeniz şehri rizeydi ve 6-7 yaşındayken gittim dolayısıyla hiç bir karadeniz şehri konusunda bilgim yok.

Trabzon, ordu, samsun, rize vs. kız arkadaşımın şortla, kısa kollu kıyafetle gezmesi halinde sorun yaşar mıyız? Yani buna laf atmak vs. dahil?

Nasıl bir ülkeyiz şu rezilliğe bakar mısınız şu soruyu sormak bile utanç verici aslında..

Biri ordulu, birisi de giresunlu iki arkadaşıma sorduğumda aldığım cevaplar şöyle oldu;

1) Turiste karışmazlar.
2) Kız arkadaşın gezer. Turist o sana bulasirlar. Kız mini etek giyiyo diye degil sen giydiriyosun diye (adamların mantığa bak).

Samsun'da karışmazlar. Arkadaşın yanlış söylemiş. Ordu'da da karışmazlar, trabzon ve rize hakkında yorum yapamayacağım.

  • tohyy  (30.06.14 11:41:57)
Sinop'ta rahat edebilirsiniz.

  • aychovsky  (30.06.14 11:43:54)
Samsunda atakumda karismazlar ciftlikte belli laf atarlar.

Ordu rahat sinop rahat.

Rize trabzon iii iih..
  • rubiks cube  (30.06.14 11:44:42)
Sinop'un oldukça aydın ve medeni olduğunu duymuştum. Trabzon ve Rize için bildiğim kadarıyla "aman" diyorum.

  • pandispanya  (30.06.14 11:45:51)
Samsun +1

  • nesilsiz  (30.06.14 11:47:17)
trabzon ve rize'den uzak durun. insan değiller.

  • sir gawain  (30.06.14 11:57:30)
Samsun rahat denmis ama yazlik bolgeleri haric, sehir ve ilce merkezlerinde durum pek de rahat degil. Laf atilmasa bile bakislardan rahatsiz olur insan.

Ama Sinop bu konuda tam bir cennet.

Dogu Karadeniz illeri hakkinda yorum yapmaya gerek kalmamis zaten.

Rahat rahat gezmek icin Batum'u dusunebilirsiniz belki oralara kadar gitmisken.
  • shahrazad  (30.06.14 12:00:37)
Trabzonda eğer merkezde iseniz öyle laf atma şeklinde değil de milletin aç kurtlar bakışıyla muhatap olabilirsiniz. 7'sinden 70'ine, kadınından erkeğine. Eğer öyle mahalle aralarında, arasokaklarda ne olacağı belli değil.
Tabii şöyle durumlar da var: eksisozluk.com

  • mry gc  (30.06.14 12:04:13)
Giresun ve Artvin de temizdi en son gittiğimde... Oradaki arkadaşlar daha güncel bilgi verebilir.

  • black sabahat  (30.06.14 12:41:14)
rize'ye bence erkek olarak bile gidilmemeli.

  • galove  (30.06.14 12:49:53)
samsun atakumdan başla, sinop'a doğru gel. arada samsun'un ilçesi bafra var onu atla ama.

ordudan doğusundan da uzak dur.
  • klassno  (30.06.14 14:04:22)
Sinop kesin ve net.
Not: baba tarafim sinoplu

  • duzsac  (30.06.14 14:39:50)
neyini açıklayamıyorsun onu anlamadım.
kız pakistan'a gitse yine mi mini giyecek.
pippa bacca'ya bile tecavüz edip öldürmüş bir milletiz.

turistlerin giydiği bol rahat şalvarımsı pantolonlardan alsın rahat rahat gezsin bence.
  • titiraprap  (30.06.14 14:50:40)
hopa (kesin bilgi)

  • magen david  (30.06.14 14:58:32 ~ 14:59:08)