[]

yıllık izin sorunsalı

şimdi bizim şirket bayram tatilini tüm hafta olarak verecekmiş ve haftanın kalan 3 gününü yıllık iznimizden kesecek.

ben müdürüme dedim ki "bayramda tatile gitmem mümkün değil ve ilerideki tatil planımı gerçekleştirmek için bu 3 güne ihtiyacım var, mecburi olarak izin verilince tatil planımı iptal etmek zorunda kalıyorum."

adamın cevabı:" bedavadan 3 gün izin yapınca (bayram günleri olan pazartesi-salı-çarşamba) sesin çıkmıyor, şirket birleştirip 3 gün kesince ouuvv. isterlerse bayram tatilini bile vermezler, sana parasını veriyor isterse çalıştırır. isterse 29 ekim hariç tüm tatillerde çalıştırır. ama tatil yapıyorsun yine de isyan ediyorsun. nankörlük etmeyin, çok kötümsersin. sürekli negatif enerji yayıyorsun. bak şu firmada 1 mayıs'ta çalıştılar vs vs"

buradan konuşa konuşa konuyu cumhurbaşkanlığı seçimlerine, benim solculuğuma, anarşikliğime getirdi. oruç tutmayışıma da inceden dokundurarak bağladı.

bazı lafları beni kışkırtmak için, kendi de inanmadığı halde abartarak söylediğini biliyorum, öğrendim artık. ama sabır sabır bir yere kadar. bu şimdi orospu çocukluğu değil mi ya?

 
Dik alası.


  • reyals  (30.06.14 11:18:03) 
Müdüre en güzel cevap o 3 gün izin yapmaya zorladığı günler için rapor almak olacaktır.


  • teknikekip  (30.06.14 11:20:30) 
Ta kendisi


  • rubiks cube  (30.06.14 11:39:33) 
Daniskasi!
Yillik izin yuzunden suan calistigim yerden ayrilacagim.

  • delifaruk  (30.06.14 13:20:10) 
Dik alası, ta kendisi, daniskası da sen bu adama hiç bir şey demedin mi karşılık vermedin mi? ben buna şaşırıyorum. hani sağlık anlamında bir mecburiyetim yoksa maddi gelir olarak her haksızlığa diklenirim. bugüne kadar da diklenmişimdir. ne demek lan öyle.


  • oraletarya  (30.06.14 13:40:20) 
@oraletarya bugüne kadar diklendiğim için bugün bu laflara maruz kalıyorum aslında :) burada çalışmak için hiçbir mecburiyetim yok, ama herhangi bir yerin de bundan farkı yok. 4 yılda 5 iş değiştirmiş biri olarak söylüyorum. çözüm iş değiştirmek değil, düzeni değiştirmek :)


  • sanxis  (30.06.14 14:44:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.