fayans-seramik-karo vs.

selamlar; terasımızdan salona su sızıyordu sonunda teras tabanından su geldiğine kanaat getirdim. sizlerden ricam bazı konularda yardımcı olmanız. aklıma gelen farklı yöntemler mevcut maliyet çok önemli. balkon 25 metrekare ve fayans kaplı. ist/and yakası usta tavsiyelerinize de açığım. aklıma gelenler

1- poliüretan/epoksi kaplama 1400tl fiyat verildi. 5 yıl garanti ama yapay ve plastik bir görüntü

2- fayans kaplama
a- eski fayansı kırmadan üzerine izolasyon malzemesi ve yeni fayans?
b- eski fayansı kırarak izolasyon malzemesi ve yeni fayans.

fayansı kırarak ve kırmadan 25m2 için ortalama ne kadar maliyetimiz olur? hangisini tavsiye edersiniz? tavsiye edeceğiniz usta var mı? teşekkür ederim.

oncelikle su sızması derz dolgu bozuldugu icin oluyor olabilir ve sadece derz dolgu maliyeti cozuebilir. ilk olarak sadece derz dolgu yapip ucuzdan cikis denenebilir.

2. fayans kaplama,
a. eski fayansin uzerini kaplamak genel itibari ile ustalarin isine gelen pratik bir durum, bazı ustalar bunu tercih ederken digerleri ise bu tarz iscilikten pek hoslanmadigi icin olumsuz bakiyor. ama fikren zaten problemli olan bir malzenin uzerine baska bir malzeme koymakta pek makul degil.

b. bu opsiyon aslinda en saglik yontem.

fiyat olarak 1 m2 fayans en ucuz 12 tl civarinda 300 tl olur + derz + yapistiricisi + naliyesi 500 u bulur. usta isi cok goreceli bir kavram ama 300 tl civari da usta alir muhtelen. not: fiyatlar ankara temellidir.

1. epoksi yalıtım ve antibakteriyel olması acısından güzel bir uygulama ama sizin de soylediginiz gibi goruntu plastik olacak. tercihe kalmis.
  • helenart  (29.06.14 23:09:14)