Schengen hakkında...

Merhaba,

Geçenlerde vfs aracılığıyla başvuru yaptım. Yine geçen gün sorduğumda bu belgelerle kesin alırsın cevapları falan gelmişti. Şimdi başka bir sorum var;

mülakata çağrılma olasılığım nedir? bir de ilk kez başvurmuş olmak etkiliyor mu bu mülakat olasılığını? çekindiğimden falan değil de meraktan soruyorum. ayrıca kendileri mi çağırıyor yoksa takip numarasıyla bakıp duruma göre arayıp neden beklediğini sorunca kendimiz mi öğreniyoruz mülakata beklendiğimizi? bir de daha önce schengen başvurusunda parmak izi verdiniz mi diye bir madde görmüştüm sanki. sırf parmak izi için bile olsa çağırırlar mı konsolosluğa/büyükelçiliğe?

teşekkürler...

1- İlk basvurunda mulakata cagirilma olasiligin biraz daha yukse.k tabi
2- Ben ilk basvurumda cagirilmamistim ama bir yil sonra ikinci basvurumda cagirildim boyle seyler de var.
3- Sana haber verirler mulakat isteniyor diye. Ama cok uzarsa yani bir haftayi gecerse arayip sor yinede. Benim basima geldi, italya mmulakata cagirmis ama araci kurumun haberi yok o yuzden vizem yetismedi. Tabi bu binde bir ihtimal ama oldu.
4- Ben parmak izi vermemistim ilk basvurumda, ikinci basvurumda mulakata cagirildim onda da vermedim.

5- Mulakattan fazla cekinme anormal bir durumun yoksa. Tanidigin var mi o ulkede diye sorarlarasa kesinlikle yok de. (Turist vizesine basvurdugunu varsayiyorum)

Edit: Yakin zamanda duyuru acmistim mulakata cagirdilar diye:)
  • delifaruk  (29.06.14 18:09:30 ~ 18:12:59)
hangi ülkeye başvurdunuz?

  • sanal uyku  (29.06.14 18:29:13)
@sanal uyku

Hollanda
  • kisa bisey olsun istemistim  (29.06.14 20:22:06)