üniversite değiştirmek.

kocaeli üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatı okuyan bir öğrenci, 3. yıl tekrar sınava girse, sadece dil tercihi yapsa ve aynı bölümü yazsa, diyelim ki boğaziçi üniversitesi ingiliz dili ve edebiyatını kazansa, ders içerikleri tutar mı? yıl kaybı olur mu? bunu daha önce yapmış birileri olabilir. ayrıca araştıracağım elbette. bu konuyu tartışıyoruz da, bilen vardır belki de. teşekkürler şimdiden.

ablam gazi'den istanbul'a gelmişti o şekilde. Eşleşen derslerden muaf oluyorsun. Verdiysen tabii. Ama diyelim kocaeli'de dd alıp geçmiş ama boğaziçi'nde o not geçmiyorsa, yine kalır.

  • oğlum çok zor lan  (29.06.14 17:15:21)
derslerde sıkıntı yok, ortalama da hayli iyi.

  • oinone pe  (29.06.14 17:17:16)
kocaeli'de alınan derslerin hepsi boğaziçinde sayılmaz. sayılanlar olur belki ama hepsini saymazlar.

  • empedokles  (29.06.14 17:36:58)
Ders içerikleri tutar mı diyeceğine baksana ilgili bölümlerin sitelerinden.

Kredi farkı varsa saymazlar, ders programı %100 farklıdır. %100 min 1.5 sene geri atar seni. Ama değer.
  • cemlemikonusuyorsun  (29.06.14 17:38:35)
cemlemikonusuyorsun, bakacağım, sağol. ben de aynı şekilde, değeceğini düşünüyorum.

  • oinone pe  (29.06.14 17:45:51)
Kesinlikle değer canım. 3 sene olsa da değer bence :). Bence direkt boğaziçine gidip konuşmak gerek ilgili kurulla. Çünkü dışardan yatay geçişle gelen çok az olduğu için boğaziçine ders sayma olayları falan pek karışıktır. O kurulun keyfine bağlı biraz da yani. Şu an bulunduğum okulda öyleydi yani. En önemli dersleri saymadıkları olmuştu, apalakasız dersleri 4.sınıf dersine saydıkları olmuştu yani. Gidip yüzyüze bilgi almak en sağlıklısı.

  • cemlemikonusuyorsun  (29.06.14 17:49:00)