sim kart alırken kimlik fotokopisi istenmesi durumu yasal mı?

Simdi bu hat alirken kimlik fotokopisi istiyorlar. Kimlikte onlari ilgilendirmeyen bilgiler de var. Bu fotokopiyi vermeden hat alamiyor muyuz? Her yerde kimlik fotokopisi istenmesi beni gicik ediyor. Neden guveneyim ki?

Operator neden sana ghvenip hat versin ki?

  • fever  (29.06.14 14:06:47)
sim kart alırken şart... ona bakarsanız bizden başka hiçkimseyi ilgilendirmiyor üstündeki tüm bilgiler ama çoğu şeyde istiyorlar kimliği.

kimlik fotokopilerinizin üzerine kullanılma amacını yazın. (sim kart aboneliği için vs) baya böyle üstüne ama beyaz yere değil.
  • supergirl  (29.06.14 14:09:51)
Operator kimligime bakmasin demiyorum ki baksin sozlesmeye gerekli bilgileri kaydetsin ama kimlik fotokopimi almasin! Problem cikaracagim da ondan soruyorum :)

  • scorpion37  (29.06.14 14:26:47)
@fever o ne saçma mantık aq. hayır öyle bir söylüyorsun ki sanki şu ana kadar turkcell güvenmediği insanlara hat satmamış gibi :D

  • baldur  (29.06.14 14:29:27 ~ 14:29:34)
zorundasın. ve korkmayın bir şey olmaz, aksine daha güvenli oluyor o şekilde.

eğer kimlik fotokopisi vermek istemiyorsanız da, daha önce başkaları adına açılmış hatlar var, onlardan alabilirsiniz ancak hırlısı var hırsızı var söylemedi demeyin.
  • klassno  (29.06.14 14:55:07)