korece

Korece ogrenmek istiyorum ama ne google playde bununla ilgili dogru duzgun bir uygulama bulabildim ne de baska bir yerde bununla ilgili bir sey bulabildim. Yardimci olursaniz sevinirim

hevesinizi kırmak istemem ama öyle uygulamayla dil öğrenilmez hatta asya dilleri hiç öğrenilmez.

youtubedan tutoriallar izleyerek başlayın.
www.youtube.com
1 hafta boyunca günün en az 2 saatini bu videolara ayırın.
bir defter alıp izlediğiniz videoların 1 sayfalık özetlerini çıkarın.
gerçekten istiyorsanız zaten devamı gelecektir.

başarılar.
  • zebragibi  (29.06.14 00:24:32)
Korece yapi bakimindan turkceyle cok benzedigi icin bir turk icin koreceyi ogrenmek cok basitmis, sadece kelime ezberi gerek. Tesekkurler

  • kırkmerak  (29.06.14 01:00:57)
çok kulaktan dolma bilgin var, hiç o kadar basit değil
korece türkçenin çooook uzaktan akrabası gibi, o kadar ki aynı dil ailesine bağlı olup olmadıkları bile tartışmalı
türkçe gibi sondan eklemeli bir dil
bir yabancının nasıl türkçe öğrendiğini düşün, bir sürü ek ve kök öğreniyorlar, kolay iş değil
bir de korecenin kendi alfabesi var, onun da kendince bazı zorlukları var
sadece kelime ezberi değil, kelime, gramer, alfabe hepsi var.

google'a korece öğren yazarsan türkçe siteler de çıkıyor hatta bir google play uygulaması bile görüyorum.
play.google.com
  • lily briscoe  (29.06.14 01:18:36)
Baktim buna da pek ise yarayacak bir sey degil

  • kırkmerak  (29.06.14 02:40:16)
ne zaman xçe yapi bakimindan zeye cok benzedigi icin bir x icin zyi ogrenmek cok basitmis, sadece kelime ezberi gerek. bunu her duyduğunda bir yabancı dil öğrenen, veya dilbilim, filoloji okuyan üzüntüyle uzaklara bakıyor :/

rosetta stone programında korece de var. torrentten falan bulup varsayımınızı rahatça test edebilirsiniz.
  • irbat  (29.06.14 02:58:15)
kitapcida 30 gunde korece ogreniyorum seti var. Baslangic icin isinize yarayabilir belki. sonrasi icin kurstan baska seceneginiz yok adam gibi ogrenmek icin.

  • sharon and hope  (29.06.14 03:24:42)