online havale yapmak

vakıfbankın kredi kartı ve banka kartı ile su an hesap numarası olan baska bir bankaya online olarak havale yapabilir miyim? bi de hemen gecer mi sisteme?

akşam 6'dan sonra havale yapılmıyor diye biliyorum. Yani yaparsın da öbür gün yatar. Enpara'da öyle en azından.

  • oğlum çok zor lan  (28.06.14 20:11:40 ~ 20:11:58)
Başka bir bankaya havale yapamazsınız. Havale aynı banka arası hesaplar içindir. Başka bankaya para transferi yapmak için eft yapmanız lazım. O da mesai saatleri dışında yapılmıyor. En erken p.tesi sabahı yapabilirsiniz.

  • Dr_Stat  (28.06.14 20:14:26)
Vakıftan vakıfa yani aynı bankadan aynı bankaya olduğu sürece havale yapabilirsin. Ama hemen geçmez. Eft yaparsan 5-10 dakika içinde hesaba geçer.
Başka bir bankaya havale yapman için IBAN numarası almalısın karşı taraftan.

  • Solem  (28.06.14 20:28:18)
dr_Stat hariç diğerleri yanlış yazmış.

aynı banka içinde=havale=her gün her saat
farklı bankalar arası=eft= hafta içi mesai saatinde
  • ceycey e  (28.06.14 21:20:34)