bağkur emeklisinin maaşından yapılan kesintinin nedeni nasıl tespit edilir?

160 lira falan eksik yatmış babamın emekli maaşı.
e bordro gibi bir şey var mı acaba onun için de? internetten bakılabilir mi?

yahut nereyi aramalı, nasıl öğrenilebilir başka?

Sağlık gideri olabilir mi, ya da bizim peder emekli olmasına rağmen çalışıyor ve her ay o civarda bir kesinti oluyor. Son olarak da kredi falan çektiyse hesapla ilişkilendirilip maaş yatar yatmaz kesilebiliyor. Son dedim ama aklıma şu telefonla sağlık sigortası vs. satan elemanlar geldi küçük de olsa bir ihtimal.

  • rmina  (28.06.14 15:35:19)
aile hekimi ve ilaçlardan dolayı kesinti yapıyolar. annemdende her ay baya kesiyolar anlamadık tam olarak.

internette bakabileceğimiz bir sayfa olsa iyi olur.
  • fuskiyenin oglu  (28.06.14 15:44:37 ~ 15:45:28)
baban vergi mukellefi mi?

emekli olmasina ragmen bir isyerinde calisiyor mu, ya da isyeri vs var mi?

bu durumda olan emeklilerden kesinti yapiliyor tam da senin bahsettigin tutarlara yakin bir para

sgdp sosyal guvenlik destek primi olabilir sizdeki kesinti
  • exlibris  (28.06.14 16:18:55)
E devlet sitesinden tüm kesintiler görülebiliyor

  • efruz  (28.06.14 18:37:27)