tarla statusundeki arsaya imar cikarmak?

Arkadaslar nasil mumkun olacak bu iş, etrafi konutlarla cevrili ortada dipdizlak kalmis genis bir arsamiz var, zamaninda isguzar bir yan arsa sahibi yuzunden imar cikmis arsa tekrar yesil alana cevrilmis durumda. Belediye ile gorusmelerimiz cikmaza girdi, guya secimden once cikacakti. Dedik muteahhitler halleder onlarda beceremedi. Yani yasal yollardan hakkimizi nasil arayabiliriz, bize kim yardim eder, aramizda var mi bu islerden anlayan birileri

imar planında yeşil alan olarak belirlendiyse geri dönüşü zor. belediye yönetiminden tanıdığınız olacak ki plan tadilatı yapılsın. il-ilçe neresi?

  • kronik  (27.06.14 15:18:09)
Tokat merkez hocam. Hukuk sitelerini gezdim de danistayin bu konuda bir karari var 2010da. Plan tadilati icin belediyenin onayi sart mi, ust yollardan hak arasak surecin uzunlugu onemli degil.

  • kompisko  (27.06.14 15:23:23)
yesil alan statusunde olup . devlet kurumlari tarafindan 5 yil sure icerisinde hicbir islem yapilmamissa yani agac dikimi . yesillendirme calismasi vs yapilmamaissa

kadastro mudurlugune itiraz edip arsa statusune cevirebilirsin diye biliyorum.

yada belediye meclisine dilekce verip yeniden degerlendirmelerini isteyebilirsin . bu degerlendirme suresince islemi yapicak olan harita muhendisini bulup gorusursen isi halletme sansin olur.
  • redlabel  (27.06.14 15:28:40)
plan tadilatı için belediyenin onayı şart tabii. ayrıca plan bütünlüğü açısından yeşil alanın imara açılması da pek mümkün olmaz, olmamalı (kamu yararı düşünüldüğünde).

  • kronik  (27.06.14 16:43:03)