pasaport süresi uzatma

var mı böyle bişey? halihazırda bir - bir buçuk sene süresi olan pasaportumu uzatabiliyo muyum? öyleyse yeni pasaport alacak gibi mi başvuruyorum? ya da uzatmıyolarsa şimdikini iptal edip yenisini mi veriyolar uzun, nedir?

Pasaport süresi uzatma artık yok.
Süresi bitince yeni pasaport alıyorsun.

Standart pasaport başvurusuyla aynı belgeleri istiyorlar.
  • cakabo  (25.06.14 14:36:17)
uzatma yok ama 10 seneyi aşmıyosa şu anda kalan süre yeni alacağımız pasaporta ekleniyomuş. şöyle tam olarak:

PASAPORTLARDA SÜRE UZATIMI İMKANI BULUNMAMAKTADIR bu nedenle yeni bir pasaport müracaatında bulunmanız gerekmektedir. Tüm başvuru belgelerini tekrar hazırlamanız, talep edeceğiniz süreye göre harç bedeli ödemeniz, defter bedeli yatırmanız gerekmektedir, mevcut pasaportunuzdaki geçerli süreler var ise yeni müracaat edeceğiniz pasaportunuza kanuni süreyi(18 yaşından küçükler için maksimum 5 yıl, 18 yaşından büyükler için 10 yıl) aşmayacak şekilde harçsız olarak aktarılacaktır. e-pasaportlar her birey için müstakil olarak düzenlenmekte olup başvuru belgeleri her birey için( 0 yaş dahil) aynıdır. Başvuru belgeleri ilgili olarak lütfen sitemizin “ Belgelerim nelerdir “ kısmını inceleyiniz.
Pasaport başvuru işlemleri genel itibari ile ilgili Emniyet Müdürlüğü için randevu alınarak yapılmaktadır, web sitemiz ’’e-pasaporta hemen başvur’’ kısmından gerekli adımları takip ederek randevu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yaşlı, hasta, engelli, acil durumu bulunanlar vb. vatandaşlarımızın işlemleri randevusuz olarak ta alınmaktadır, Randevusuz müracaat işlemleri kısıtlı sayıdadır.
  • tepedeki psychedelic adam  (25.06.14 16:01:20)