motorsiklet seçimi

Selam duyurudaki motorcu kardeşlerim.Benim 100 cc lik mondial marka motorsikletim var , bu motorla yaklaşık 4.000 km yaptım.Şimdi vitesli bir motora geçmeyi düşünüyorum fakat 2 seçenek arasında kaldım.Sizce honda cb 125 mi alayım yoksa yamaha ybr 125 mi?Önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler

bütün kuryelerde ybr var. bi bildikleri vardır heralde.

  • hasmetizm  (24.06.14 23:19:25)
kanka keeway superlight alsana ya şeklimiz olur :)

şaka bi yana bajaj discover da güzel diyorlar bi incele. tipi apacheye benziyor.
  • mattiadestro  (24.06.14 23:23:36)
İkisini de kullandım. Kıyaslarsak, ikisinin de diğerine nazaran artı ve eksileri var.

Ama illa birini söyle dersen, ybr derim. Hem daha yakışıklı, hem daha tecrübeli, hem de daha az yakıyor.

Edit: hatta 100cc mondal'i bile kullandım:)
  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (24.06.14 23:39:23 ~ 23:47:29)
@sevgilisen eyvallah hocam genelde ybr cevabını aldım zaten büyük ihtimal ybr alıcam , mondial pişmanlıkmış onu anladım ben :D

  • chef creative  (24.06.14 23:59:46)
ybr 125 neden dersen
hatırladığım kadarıyla ybr 13 bg/cb 125 9
ybr'nin yedek parçasını artık bakkalda bile bulabiliyorsun felaket ucuz cb 125 gene ucuz ama o kadar değil
yakıtlar aynı, ybr'nin yan karenajları v.s derken birazcık (bak çok az ama) rüzgar etkisini azaltıyor. kısacası ybr güzel tercih olur, hea cb 125 değil cbf 150 deseydin burada kavga çıkabilirdi.
  • exodia  (25.06.14 00:09:56)
Öyle tabi. Mondial, arora, lifan, falcon, ramzey.. Bunların montajı bok gibi. Zaten fiyatlarından belli. Öğrenmek için ideal ama. Kökü 1,5-2 bin lira. 100cc Yamaha fiyat olarak boşuna bunların iki katı değil. Fakat 100 cc nin yeri başkadır bende, severim. Belki de onda öğrendiğim için. Bak ben de küçükten büyüğe; Yamaha 100cc, Apache cross 250cc, ve r1 var ellerinden öperler. Kısmetse r1'i bırakıp hayabusa alıcam bu ay. Hsyabusa başka gercektende. Demek isteğim büyük motora geçtigim halde 100cc den vazgecmedim. Kazasız belasız sürüşler dilerim...

  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (25.06.14 00:14:48 ~ 00:15:47)
@sevgilisen sağol hocam hayabusa sağlam makinedir hayırlı olsun tekeriniz düz bassın

  • chef creative  (25.06.14 00:25:54)