kiracinin evi boşaltma süresi ne kadardır

icinde bulundugum evi ev sahibi boş satmak istedigi gerekcesiyle boşaltmak istedigini söyledi. ne zamana kadar evi bosaltmama hakkım var? sözleşme bitti ama zannedersem iki taraf itirazı olmassa her yıl yenileniyo. sorum evin icindeyken satilmamasi durumunda.

15 gün. çıkmazsan oyarlar adamı. zorla çıkartır. sözleşmen bile yok lan!

  • teknikekip  (24.06.14 22:32:31)
İki taraf da aksi bildirimde bulunmazsa sözleşme aynı şartlarla 1 sene daha uzar.

Sözleşmen varsa kimse seni çıkaramaz. Evi boş satıcam diye de çıkarma bahanesi olmaz. Evi içinde kiracıyla satar, evi alan adamın başka evi yoksa o zaman seni birkaç ay içinde çıkarabilir.
  • cakabo  (24.06.14 22:36:48)
mümkünse ev sahipleri cevaplamasin :)
sözleşme söyle yanlis bilmiyosam diyelim 2 yillik sözlesme yapildi ocak ayinda. eger itiraz gelmezse iki taraftan da her yilin ocak ayında sözlesme yenileniyo sözlü olarak otomatik olarak.
bi de söyle bi yazi var mesela

Taşınmazı yeni satın alan malik içerideki kiracıya satın aldığı tarihten itibaren 1 ay içinde ihtarname göndererek kiracının tahliyesini talep edebilecektir. Ancak bu şekilde kiracının 6 ay daha kullanım hakkı mevcuttur.
  • sylow  (24.06.14 22:39:08)