[ inşaat ] Suudi Arabistan'da inşaat işi?

Ankara'da iyi bi inşaat firmasında çalışan İnşaat Müyendizi :) bi arkadaşıma Suudi Arabistan Riyad'da gökdelen işi teklif etmişler.. Çocuk bileceğiniz üzere gidip inşaatın yürütülmesinden sorumlu olacak. İş tecrübesi yaklaşık 2 yıl, aynı şirket gönderiyor kendisini..

bu durumda Arabistan'daki inşaat işleri konusunda bilgisi olan birisi bu konuda yorum yapabilir mi? Gitmeye değer mi? Yaklaşık 5.000 TL gibi bir maaşı olacak.. ortam çok mu korkunç orada yoksa biz Arabistan'ı yanlış mı tanıyoruz? :)

Oradaki hayat şartlarına ve sıcağa dayanablirse başka bir sorun olmaz. Bence sıcak ve sosyal hayat büyük mesele. 3 bin dolar yeni mezun adama iyi bile bence ben 2500-3000 e falan gönderiyorum.

  • ozdek  (20.06.09 12:23:36)
hmmm aslında yeni mezun diyoruz ama 2 yıl kısa bir süre mi? opel showroom, bi kaç bina ve büyükelçilik inşaatı tamamladı kendisi.. tam olarak bilmemekle birlikte bu tecrübe çok mu az? hmm.. hatta ben sana özelden şirket adı vereyim de tam olsun :)

  • enola gay  (20.06.09 12:37:02)
türki cumhuriyetlerde bu rakamın çok çok altında, hele ki 2 yıllık tecrübesi olan mühendise ama bir de şöyle bir durum var, duyduğuma göre dubai hariç arap yarımadası her anlamda çok kötü, hatta o kadar kötü ki libya bile daha iyi olduğu söyleniyor.

  • roadrunner_merlin  (20.06.09 12:37:57)
fas'a gitse en fazla 2.000 $ alır, fena para değil bence de 5.000 tl.

en kötü ihtimalle, bir sene çalışır basar gelir ondan sonra, cebinde güzel para, bir senelik de yurtdışı deneyimi olur. ben aynısını yapmıştım fas'a giderek.
  • sangria  (20.06.09 14:47:01)