[]

Canon 550d sorusu

Bu makinelerde fotoğraflara filtre yapmak mümkün müdür? Siyah beyaz, gün ışığı vs gibi. Mümkünse nasıl?
 
Ekranın sağındaki WB ile gün ışığı, siyah beyaz için de menüden ayarlanıyordu sanırım. Ama hiç uğraşma, sadece diyafram, enstantane, ISO gibi temel ayarlarını yaparak RAW formatında çek sonra Lightroom ile çok daha iyi ve kaliteli sonuçlar alırsın.


  • r_u_h  (24.06.14 14:43:28) 
Raw formatı nasıl ayarlanıyor?


  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (24.06.14 14:48:18) 
Tam olarak hatırlamıyorum fakat menü de bir yerde fotoğraf kalitesi var. orta, iyi, çok şeklinde. Oralarda olması lazım. JPEG+RAW yaparsan hem makinenin ekranında görürsün hem de RAW formatı olur. Yalnız çok yer kaplar 500 fotoğraf değilde 300 fotoğraf falan çekersin.


  • r_u_h  (24.06.14 14:50:29) 
daha raw bilmeyen adam 550d almış beyler lütfen laf anlatmayın ya. filtre dediği de instagram olayları işte.


  • esenboga  (24.06.14 15:36:41) 
@esenboga olsun öyle öyle öğrenecek. bon jovi karı kıza hava atmak için gitara başlamış düşün işte sanat işleri böyle başlar, sonra insan kendini geliştirir. dedeye destek olalım.


  • r_u_h  (24.06.14 15:46:41) 
fotoğraf makinesi ruhsat gerektirmiyor zaten neyse.
yazılımsal filtre makineyle zor iş(siyah-beyaz filtre sayılmaz tam olarak) denildiği gibi raw olarak çek raw'ı fotoğrafın işlemcideki dijital kopyası gibi düşün yani beyaz ayarı vs olmadan kayıpsız bir format üzerinde oynama yapmak daha mantıklı bu sebeple. fakat polarize filtre alıp denemeler yaparsan hem zevklidir hem de başarılı sonuçlar çıkarırsın.

  • lunedor  (24.06.14 18:41:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.