fransizca vs. italyanca - hangisi daha zor?

her acidan degerlendirin, gramer, dinleme, telaffuz, ilerleme hizi vb.

baslangic seviyesindeki fransizca italyanca ogrenmede ise yarar mi bir de? arastirmaya cok usendim :( bagislayin beni duyuru tanricalari/tanrilari.

merci beaucoup

bonus: alin dinleyin panpalar www.youtube.com

l'asciatemi cantare! sono l'italiano! nostalji gibisi var mi..

fransizca daa zor

  • hjarteblod  (24.06.14 02:06:49)
Yarar iki dil de birbirine az cok benzer gramer ve kelime kokenleri olaraktan.

  • kveldulv  (24.06.14 02:07:41)
fransızca daha zor +1.

italyanca kolay bir dil gramer ve telaffuz olarak.
  • lesmiserables  (24.06.14 02:08:05)
kişisel tecrübem;
2 senelik lisede 2. dil olarak aldığım fıransızca yine lise son senemde italyan kütürde kurları hoplaya zıplamaya atlamama yaramıştı. o bir senenin sonunda da italyada günlük işlerim olsun bürokrasi işleri olsun halledebilir konumdaydım.
daha sonra italyancam geliştikçe fransızcanın yüzüne bile bakmadığım halde fransızcam da ilerledi.

fransızcanın zorluğu telafuz ve imla gerisi bence mantık olarak aynı bir fark yok.
  • nwnd  (24.06.14 02:10:57 ~ 02:11:35)
fransızca baya sıkıntılı ya bence de.

  • kaputt  (24.06.14 09:13:39)