GTA Benzeri Oyun

Merhabalar,

Şu an Xbox 360 konsola sahibim, sıkı bir GTA bağımlısı olarak sırf GTA 5 için aldım. Yalnız, sonrasında aldığım oyunlar hiç tatmin etmiyor (red dead redemption dahil.)

Biraz araştırmadan sonra Telltale Games'in The walkind dead'ine başlayayım dedim. En kısa zamanda almayı düşünüyorum, ne dersiniz?

Eminim ki birebir GTA serisi gibi oyun bulamam; ancak hikayesi olan, sürekli vurdulu kırdılı olmayan oyun tavsiyelerinizi alabilir miyim? (bioshock infinite sevmedim, tom clancy's splinter cell blacklist'ten nefret ettim)

Yani "lego serisi güzeldir" deseniz bile olur, yeter ki sürükleyici olsun. :)

Teşekkürler

The walking dead eglenceli bir oyun, fakat ona para verecegine bilgisayardan indirimli bularak yada korsan olarak indirerek oynamanı tavsiye ederim.

Xbox 360 için Fifa 14 u onerebilirim. Eger rpg seviyorsan vede oyun beni zorlamalı diyorsan Dark Souls II ve Witchers II yi oneririm.
  • latios  (23.06.14 21:16:55)
the walking dead şahane bir telltale serisi olmakla birlikte GTA serisiyle uzaktan, yakından alakasızdır: sürekli vurdulu kırdılı olmamak ne kelime, hiç değildir, ilgisi yoktur, oralı değildir. tür olarak farklı oyunlardır yani. o yüzden the walking dead sorduğun soruyu netleştirmekten ziyade bulanıklaştırmış.

open-world, gezmeli-tozmalı, arada vurmalı-kırmalı oyunsa aradığın, watch_dogs'a bakabilirsin şu aralar, gerçi hikayesi başarısız biraz. sleeping dogs da ilgini çekebilir.
assassin's creed (2 ve 4 özellikle) aynı şekilde hoşuna gidebilir, ama özünde vurdulu-kırdılı oyunlardır, sadece biraz daha tarz sahibidir.

söylemeden geçilemeyecek ek: daha genel bir "oyunlardan tatmin" ise aradığın, bence hotline miami'ye bir bak. : ) hikayesi de güzeldir, anlayamazsınız.
  • inscrutable  (23.06.14 21:20:09 ~ 21:25:30)
----tecrübeyle sabit-------

skyrim
the witcher 2
far cry 3

----tecrübeyle sabit-----

watch_dog
thief

aldım ama henüz oynamadım bu ikisini ama yorumlar güzel. Istersen tavsiye çok ama istediğine en yakın bunlar.

Assassin's Creed'i herkes oynamalı, o yüzden saymadım
  • air  (23.06.14 22:05:39)
Saints Row
Just Cause

  • maxhoper  (23.06.14 22:25:13)
mafia 2 de o tarz bi oyun.

  • jangbogo  (23.06.14 22:29:51)
bak unutmuşum, the saboteur var birde çok sağlam bir oyun. en iyi sanatsal görüntü ödülü mü ne almıştı. gta&assassin's creed karışımı. çok büyük zevk alarak oynamıştım, kesinlikle tavsiye ediyorum.

oyun, 2.dünya savaşı zamanı alman işgali altında ki paris'te geçiyor. ana karakter irlandalı bir araba yarışçısı, sonradan sabotajcı oluyor.
  • air  (24.06.14 00:21:28)
@inscrutable:

GTA benzeri deyince benim de aklıma ilk olarak Hotline Miami geldi ama arkadaşa hitap eder mi bilmedim. Sonuçta modern 3D GTA değil orjinalinin tarzında.
  • zombi  (24.06.14 10:03:14)
zombi, hotline miami'yi ilk GTA'ları andırmasından ötürü değil (ki andırıyor haklısın), bana kalırsa bu başlıktaki kendimin bahsettikleri dahil diğer tüm oyunlardan üstün olduğu, spesifik olarak "oyunlardan tatmin alamama" meselesini çözeceğini düşündüğüm için öneriyorum. : )

  • inscrutable  (24.06.14 10:10:06 ~ 10:13:37)
"sleeping dogs, seni bu paklar, bağımlısı olursun" der kaçarım.

  • oraletarya  (24.06.14 10:18:05)