navigasyon cihazı tavsiyesi

babam için bir navigasyon alacağım. biraz araştırdım ama pek anlamadım. değişik değişik özellikler var.
benim aradıklarım ise sadece:
*haritası güncel olsun. (ödünç bir cihaz almıştık hep yanlış, uzak yollardan tarif ediyordu.)

* ekranı net olsun, dokunmatiği düzgün olsun. (yine ödünç aldığımız cihazın ekranı çok parladığından hiç okuyamamıştık. güya dokunmatikti ama bassak da zor algılıyordu.)

* 250 tl civarı da fiyatı olsun. een fazla 270 olabilir.

kullandığınız memnun kaldığınız cihazları tavsiye edebilirsiniz. bir de hangi özellikler mutlaka olmalı?

teşekkür ederim şimdiden.

Tomtom, garmin iyidir onların modellerine bak derim.

  • akeara  (23.06.14 18:08:06)
piranha iyidir. elimde boş boş duruyor, türkiye'de olsam verirdim sana.

  • siradisi00  (23.06.14 18:16:48)
bu markaların hangi modellerine bakayım peki?

  • kırmızıkaşekaban  (23.06.14 18:27:22)
marka tavsiye edemem.ben de piranha var. ben kullanabiliyorum. ama teyze oğlu kullanamadı... kişiye göre değişebiliyor. ben aleti tanıdığım için sorun olmadı. çok iyi dokunmatiklerin fiyatı da uçuk oluyor...bu aletlerin dokunmatiği 50 tl lik. ekranlar kırılsa da çat diye alabiliyorsun yenisini. dokunmatiği iyi olanlarınki 150-200 tl sadece ekranı. fiyat 300-400 tl ye varıyor o zaman. muhtemelen senin kullandığın cihaz baya bir eski imiş. şimdikiler biraz daha iyi...

bana göre cihazında bluetooth olsun, medya oynatıcı olabilir, tv olmasın çok gereksiz. kullanamazsın. radyo olsun. bir de 2 gb büyük hafızası olursa iyi olur. böylece içine bolca müzik atabilirsin... 3d olanını bulursan hiç kaçırma.büyükşehirlerde 3d mükemmel. bina isimlerini bile veriyor...
  • inanmazsan inanma  (23.06.14 18:48:24)