şarjlı pil

varta, gp, duracell, energizer. hangisi iyidir ya da daha iyisi var mıdır?
www.pilburada.com
en son linkteki iyi mi ne? (2 varta arasında ne fark var bu arada?)
pilburada.com iyi midir yoksa başka sitelere bakayım mı? hepsiburada'da sondan bir önceki linkteki pil var ama en sonuncu yok. bir de şu var www.hepsiburada.com

gp'yi ilk kez gördüm.

3. linkteki varta'yı kullanıyorum uzunca bir süredir. şarj aleti de varta olduğundan mıdır nedir, hiçbir sorun yaşamadım. gayet de iyi. şarj süresi yalnız üzerinde yazılandan biraz farklıydı, gerçi bu aletle ilgili de olabilir; bilemedim. yaklaşık 12 saatte tam olarak şarj oluyordu. (1 senedir kullanıyorum dediğim toplam 20-30 kez şarj etmişimdir)

AAA içinse duracell kullanıyorum. haftada 4 kez şarj etmeyle 1 seneden biraz fazla dayandı. AA'larda da durumun pek farklı olacağını sanmıyorum..

sonuç olarak duracell iyidir ya=)
  • dambil  (19.06.09 21:32:05)
varta, duracell ve energizer kullandım. en iyisinin duracell olduğunu söyleyebilirim. en azından boşalıp dolmaya en çok dayanan duracell oldu. diğerlerine göre biraz daha tuzlu tabii...

  • zorba  (19.06.09 21:32:35)
pil karşılaştırmaları;
www.zbattery.com

  • roadrunner_merlin  (19.06.09 21:35:53)
kodak fotoğraf makinası pili acayip dayanıklı.2100 mAH sanırım

  • buffy de vampir sayilir  (19.06.09 22:07:54)
GP 2700 kullanıyorum. Alırken Duracell, Gp ve Varta seçeneklerim vardı. Satıcı en kaliteli olanın Varta olduğunu ısrarla belirtti. Cebimdeki para yetmediğinden Gp almıştım. Fotoğraf makinasında kullanıyorum. Oldukça iyi bir ömrü oluyor. 1,5 yıldır sürekli kullanıyorum herhangi bir performans sorunu yaşamadım.

  • iustitia omnibus  (19.06.09 23:09:40)
GP pilde 1 numaradır varta falan yalan.

  • rurouni  (19.06.09 23:55:57)
karde$, hiç uğra$ma markayla falan. git bir teknosa'ya sepette kampanyalı bir ürün var.

alman malı "hama" marka iki adet 2500'lü $arj edilebilir pil ve aynı marka $arj cihazı takım halinde 12.90 Lira gibi komik bir fiyata satılıyor. Ben aldım süper kullanı$lılar.

daha önce de markalı olsun diye gittim duracell marka olan pillerden aldım ama sanırım dü$ürdüm mü ne kendi kendine bittiler. daha da $arj falan tutmadılar.

demek oluyor ki pilleri dü$ürmemek gerekiyor. Olumsuz yönde etkiliyormu$.

www.teknosa.com
  • robinbook  (20.06.09 01:48:50)