porno filmler hakkında yapılmış araştırmalar

aklıma takıldı ve sormak istedim. porno filmlerin varlığının artıları ve eksileri şeklinde yapılmış bi araştırma var mı? ayrıca siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? sizce porno sitelerin olması iyi bişi mi? yada internet ortamında cinsellikle alakalı metaryalleri ulaşmanın bu kadar olması iyi bişi mi? sizin fikirlerinizi merak ettim.

kendi fikrimi söyleyeyim. ben çok iyi birşey olmadığını düşünüyorum. kadının metalaşmasıysa bence bunun en önemli etkeni porno filmlerdir. ayrıca kadınlara sormak istediğim şey "siz o kadınlar hakkında ne düşünüyorsunuz?"

amacım fikirlerinizi öğrenmek.

kadın her türlü meta, ona yapıcak bişi yok. ona bakarsak erkek de meta oluyor bi yere kadar. vucudumu metalaştırıyor hanımefendile...ne diyorduk, şey yani iyi bişi değil. insan doğasına aykırı. mesela 8 yaşında internet kullanan bir oğlan çocuğu bile 500 sene önce yaşamış ve 80 yaşında ölmüş bi dayıdan daha fazla vajina görmüş olabiliyor. doğal bişi gibi gelmiyor kulağa di mi. sıkıntı yani bence. insan duyarsızlaşıyor çıplaklığa ve sekse karşı. ben bu yüzden çok porno izlememeye çalışıyorum (sadece ACİL durumlarda diyeyim) + içinde çok seks barındıran dizi, vs leri de izlemiyorum ki duyarsızlaşmayayım. tşk.

  • roket adam  (23.06.14 01:57:45)
Azı karar, çoğu zarar diye düşünüyorum. Onlar olmasa enerjisini atamayan bir dolu insandan geçilmez ortalık. O yüzden, iyi ki var. Tecavüze uğrama olasılığımızı çok çok çok kat azaltıyor. O da olmasa milyonlar yollarda içine Mentos atılmış ağzı kapalı kola gibi dolanırdı.

"O kadınlar"a gelince, amatörümsü veya yeni başlayanlar hakkında oturup "Acaba, sonradan ne yaptı, pişman oldu mu" diye düşünüyorum ama artık onu meslek bellemiş olanlar hakkında acı veya iyi-kötü bir şey düşünmüyorum. Dediğim gibi iyi ki varlar.

Sorunun temel çözümü porno değil ama şimdilik tampon etkisi yapıyor işte. Bu yüzden ulaşılabilir olması çok önemli.

Abartıldığında, bağımlılık haline geldiğinde hayalgücünü öldürdüğü, gerçek ilişkilerden alınan zevki azalttığı gibi şeyler yazıyor zaten.
  • aychovsky  (23.06.14 02:01:42 ~ 02:03:24)
porno sektörü kadının metalaşmasının sebebi değil de sonucu bana kalırsa. yobaz, bağnaz bir insan değilim yanlış anlaşılmasın; ancak sokakta gördüğümüz reklam panolarından tut da, televizyon reklamlarına kadar kadın "meta" olarak gözümüze sokuluyor. ben bir erkek olarak bundan tiksiniyorum ve buna tepki göstermeyen kadınların ikiyüzlü olduğuna inanıyorum. çirkin bir şey çünkü bu.

porno yararlı mıdır zararlı mıdır bu konuda bir şey söylemek çok zor. etkileyen çok fazla faktör vardır sanırım. ancak ben kendim için çok ama çok zararlı olduğunu söyleyebilirim. sanıyorum ki porno yüzünden oldu, ilk cinsel ilişkimde iğrenç şeyler yaşadım ben, bi' daha da cesaret edemedim zaten kimseyle bir şey denemeye. şöyle bir örnek veriliyordu, çok güzeldi... evinde, sana istediğin zaman sigara veren, tamamen ücretsiz bir sistem olduğunu düşün. sigara içmez miydin? muhakkak içerdin. üstelik, sigara bir ihtiyaç değil ama cinsellik ihtiyaç; eninde sonunda bir şekilde kendini tatmin etmen gerekir.

porno sana bir dünya seçenek sunduğu için beynin ödül mekanizmasını uyuşturuyor. çıtayı öyle yüksek bir yere koyuyor ki, gerçek kadınlardan zevk almaz oluyorsun. çünkü yüzlerce kadın arasından en beğendiğini ya da beğendiklerini seçerek, oturduğun yerde keyfince boşalmaya alışmışsın. bu durumda, gerçek bir insanla birliktelik her yönüyle ciddi sıkıntı oluyor.

buna karşılık, düzenli cinsel hayatı olan bir çift, porno sayesinde pompiş mevzuuna renk katabilir. söylemek istediğim buydu. şu an benim için porno izlemek kötü bir şey. ama başkası için iyi olabilir.

genel bir yorum yapabilecek kadar bilgiye birikime sahip değilim, direkt olarak porno sektörü dünyaya ne getirmiştir, dünyadan ne götürmüştür onu bu konuyu araştıran yetkili abilere ablalara bırakmak lazım.
  • pescador  (23.06.14 02:06:24 ~ 02:08:59)
araştırma vardır illa ki, hiç açıp bakmadığım için bilemiyciim. bence porno sitelerin olması iyi de ulaşmanın bu kadar kolay olması kötü. küçücük çocuklar sapıtıyorlar sonra. tabi tek etken internet değil bunda ama gerçekten kötü ya:/

kadının metalaşmasında porno çok büyük etken değil bence. porno sadece bir araç. zihniyet önemli olan, o da pornonun yokluğunda bu açıdan olumlu değil olumsuz değişir emin ol.

o kadınlar hakkında çok güzel düşünüyorum ben. hem zevk alıyorlar hem para. tabi kendi istekleri ile bunu seçmiş olanlardan bahsediyorum. değişik ve bana uzak bi yaşam tarzı ama ''orospular!! :('' demem asla.
  • mayaa  (23.06.14 02:08:15)
Bence internet öncesi erkekler erotik-pornografik materyallere zor ulaşıyorlardı, ulaştıklarında fazla tatmin yaşayıp erken boşalma vb sorunlar yaşıyorlardı. Bu neslin en büyük problemi de tam tersi olacak bence, ereksiyon problemleri ve geç boşalma. Çünkü o kadar farklı, o kadar çeşitli ve güzel imgelerle besleniyoruz ki gerçeklik yeterince güzel gelmemeye başlıyor. Düzenli seks hayatı olan adam da porno izliyor, mastürbasyon yapıyor. Burası sıkıntı.

Porno izleyen kadınlar için durum nedir bilemiyorum.

Metalaştırma olayı öyle, bir şey diyemem. Ama reklamlardan daha masum olabilir aslında. O kadınlar da zorla orada tutulmuyorlar. Özellikle Amerikada porno en büyük endüstrilerden biri. İyi para kazanılıyordur herhalde. Ahlaki olarak da sorun yaptıklarını pek sanmıyorum.

Artısı, gerçekte olamayacak kadar estetik görünen kadınlar-cinsel organlar görmek olabilir.
  • rodriguez2  (23.06.14 02:10:42 ~ 02:16:54)
porno sitelerinin iyi olduğunu söylüyorsunuz da peki tam tersi olmuyo mu? bir erkek düşünün ve kız arkadaşı olabilme ihtimali neredeyse sıfır. tek yapabildiği şey porno izleyebilmek. 1-2-3-4 sene neyse artık porno izleyen birinin bi süre sonra birine saldırabileceğini düşünüyorum. ben kötü olduğunu düşünüyorum gerçekten. tabi istisnalar vardır ama çoğunluğun bu yönde olduğunu düşünmekteyim.

  • nemo problemo  (23.06.14 02:12:02)
insanın içinde hayvanlık varsa gerisi teferruat bence. porno izlemişmiş izlememişmiş, etrafında kadın varmış erkek varmış, kadınlar açık giyinmişmiş; bunlar yalan dolan. kimse bunların yüzünden birine saldırmaz.

  • mayaa  (23.06.14 02:20:31)
ilke olarak, yer alanların hepsinin onayı ve izni alarak çekilen ve yayınlanan amatör pornoları tercih ediyorum, diğerleri beni pek çekmiyor zaten.
böyle olduğunda metalaştırma da olabildiğince azalıyor zaten.

  • yalnux  (23.06.14 02:36:16)
bununla ilgili bir ted videosu izlemistim. videodaki abinin anlattigina gore asiri porno izlemenin beynin odul mekanizmasini etkiledigi kanitlanmisti fakat ayni videoda bu durumun gecici oldugu ve bu mekanizmanin porno izlemeyi biraktiktan bir sure sonra eski haline dondugunden de bahsedilmisti. rastladigim diger arstirmalar da ayni seyden bashediyorlar.ayni arastirmalarda kisa sureli hafiza kaybi ve karar vermede aksakliklar da asiri porno tuketiminin yan etkileri. asiri porno izlemeyen bireylerin beyinlerinde ne oluyor bir fikrim yok ama.

edit: bashettigim video => www.youtube.com

bu da bonus olsun: www.youtube.com
  • sterimar  (23.06.14 02:36:55 ~ 02:42:11)
  • orpheus  (23.06.14 02:40:50)
Porno mu? O ne ya?

  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (23.06.14 04:10:59)
Pescador +1 gerçek o kadar da güzel gelmemeye başlayabilir.

Sürekli tavla oynayan insanların insanlardan-mobilyalardan kapı alması gibi algıların seks yönünde değişiyor. Yolda birini görse 'nasıl sevişiyodur' diye düşünmeye başlayabilir.

Kişinin kendine dikkat etmesine yardımcı olacağını sanmıyorum, aksine kompleks yapmasına neden olabilir, mükemmel fiziği olsa bile vajinam neden pembe değil diye kafasına takabilir. Sevişmeye bile standart getiriliyor. O harekette o ses çıkarılır, her kadın bilmem ne hareketinden zevk alır gibi.

Sonra aradıklarını bulamıyolar. Bi arkadaşın sevgilisi bakirdi, ilk sekslerinden sonra uzun bi süre sevişemediler. Nedeni ise erkeğin seksin daha zevkli olacağını düşünmesi ve hayal kırıklığına uğraması.

O kadınlar hakkında bişey düşünmüyorum, umrumda olan sevgilimin bakış açısı. İzleyene kadar porno konusunu zor aşmış biriyim.
  • seksen9  (23.06.14 10:51:26 ~ 10:56:13)
birkac hafta once detaylica bi arastirma yapmistim benzer bi konuda, kisaca yazayim madem

porno siteleri web teknolojilerini kamcilayan en buyuk alanlardan biri. vhs-betamax rekabetinden tutun da augmented reality konusuna, online video stream'inden online odeme sistemlerine kadar her seyi neredeyse ilk deneyenler (business acisindan) bu adamlar. daha youtube dailymotion falan yokken bu adamlar sitelerinden zar zor video izletmeye basladi, .avi .mp4 falan da degil neredeyse gif gibi jpg'lerin arka arkaya eklenmesiyle olusan bi formatla. yine ebay amazon falan daha minicikken bu adamlar kredi kartiyla odeme sistemlerini catir catir kullaniyordu internette. bu beraberinde online guvenlik yazilimlari acisindan da gelisim demek.

yalniz pazar payi 90'lar sonu/2000'lerin basinda maximuma ulasiyor. yillik 3 ya da 9 milyar dolar olmasi lazim diye hatirliyorum. sektor ondan daha fazla genislemiyor, haliyle herkes pastadan daha fazla pay almaya calisiyor rekabet artiyor falan. porno dergi meselesi neredeyse bitti, brazzers mofos gibi parali siteler de xhamster gibi ucretsiz sitelerin tehlikesi altinda zaten. bi kismi onlarla partnerlik yapiyor, videolarinin 3-5 dakikalik versiyonunu ucretsiz stream sitelerine koyuyor devami icin kendi sitesine cekiyor falan.

bikac kaynak paylasayim bu konuda:
edition.cnn.com
innovationzen.com
www.pcworld.com
berlin.robinperrey.com
www.cnet.com
  • hjarteblod  (23.06.14 14:21:49)
@hjarteblod brazzers gibi para ile uye olunan sitelerin sahibi olan holding ile pornhub, youporn gibi tube sitelerinin sahibi olan holding ayni. en.wikipedia.org

  • sterimar  (23.06.14 19:52:07 ~ 19:54:17)
@sterimar, haklisin, "xhamster gibi ucretsiz siteler" tabiri yeterince acik olmamis. torrent ve warez download/stream sitelerini kastetmistim. ayrica bu sahiplik iliskisinden haberdar degildim, sagol.

  • hjarteblod  (23.06.14 20:47:09)