matematik ve geometriden özel ders almak

sizce alayım mı? bir türlü evde yalnız çalışamıyorum. dersaneye de gitmek istemiyorum. artık cidden iyi sonuçlar almak istiyorum. sizce yapmalı mıyım bunu? bu arada ygs-lys için almak istiyorum.

ygs icin ders alma.
lys icin alabilirsin.

  • kutsalbok  (21.06.14 19:27:05 ~ 19:29:40)
Neden olmasın alınabilir tabi. Eğer bilgin sıfırsa ikisini de alacaksın kaçarın yok. Gerçi zaten derslere konu başlığı verecek halin yok da. Kendinden emin olduğun en üst seviyeden itibaren iste konuları.
Şehir yazsan belki burdan birileri de çıkabilir.

  • onexey  (21.06.14 19:58:04)
sorunun ne olduğuna bağlı. eğer sorun çalışamamanızsa kesinlikle almayın. yani problem konsantrasyon eksikliği ise sırf bunun için özel ders almayın derim. çünkü 11-12 arası; ya da 2. senenizde(12. sınıfta gelmediyse) ister istemez bir sorumluluk duygusu gelecektir.

sorun matematik düzeyiniz ise, yani çalışmanıza rağmen ilerlemiyorsa destek almak yardımcı olabilir. ama bu noktada seçeceğiniz hocayla iletişiminiz ve sizin tavrınız çok önemli. paranızın karşılığını almak istiyorsanız dersten önce, ders esnasında ve dersten sonra çok fazla emek harcamanız çok önemli. şöyle basit bir formül vereyim; hocanızdan daha fazla efor sarf etmeniz lazım.

ancak dershaneye gitmeyecek kadar kendinize güveniyorsanız(ki yeterli vakti ayıran herkes dershaneye gitmeden de sınavda başarılı olabilir bence, dershaneye gitmek kesinlikle şart değil) bence özel derse çok ihtiyacınız olmaz halledebilirsiniz.

son olarak şunu önerebilirim; özel dersi soru çözdürmek için kullanabilirsiniz. bu da oldukça faydalı olabilir. ancak ekşi duyuru kullanıcısı olarak buna pek ihtiyacınız olmaz sanıyorum:p

çok uzattım ama eğer bu entry'i bu sene kötü geçmiş bir sınavın üstüne yazdıysanız, bir ay kadar dinlenmenizi öneririm. karar vermek için kendinize biraz zaman tanıyın.
  • sinceraman  (21.06.14 20:07:30)