freudlar toplanın

son bir aydır her gün değil ama bazı geceler rüyamda hiç tanımadığım biriyle zorla evlendirildiğimi görüyorum. rüyamda o kadar rahatsız edici bir durumda oluyorum ki uyanınca tüm bu yaşadıklarımın rüya olduğuna inanılmaz seviniyorum. ne olabilir bunun sebebi? artık rahatsız edici oluyor.

not: erkeğim

evde kalmışsın

  • baldur  (21.06.14 11:21:30)
evde kaldığını düşünüyorsun.

  • sen git ben geliyorum  (21.06.14 11:33:12)
o kadar da kompleks bişey değil aslında, zorla tanımadığın biriyle evlendirilme düşüncesi rahatsız ediyor seni.

nedenini sen daha iyi bilirsin. ne bileyim bi tanıdığın öyle evlenmiştir mutsuzdur, izlediğin bi filmden etkilenmişindir, çocukken birinden duymuşundur empati yapıp üzülmüşündür vs..
bu durum sende fobi olmaya başlamış gibi. çok üstüne düşme.
  • seksen9  (21.06.14 11:41:13 ~ 11:41:26)
Zorla evlilik, ego'nun stabilitesini hırpalar. Süperegoyla id arasında köprü görevi gören ego'nun yıpranması yaralanması da, sizi yıpratır. Gerer. Ve id ile süperegonun nispeten serbest kalmasını sağlar. Sonuçlar iyi olmayabilir ;)

Sebeb konusunda da çevre - yani özellikle aile denebilir. Kafaya vurulan evlenme olgusu, dile getirilen beklentiler ve belki de sizin evliliğe dair kendi inançlarınız!

Psikolog olsam da uzaktan isabetli birşey söylemek imkansız.
  • jesterdvine  (21.06.14 12:26:06)
ailende veya sülalende artık evlenme yaşı geldi baskıları başlamış. Bu da seni rahatsız ediyor gibi görünüyor.

  • posta güvercini  (21.06.14 12:27:47)