Sigara Bırakma ve Sonrası..

7 senedir sigara içen 21 yaşındaki bir genç sigarayı bırakma kararı almış, yaklaşık 1 hafta oldu hiç içmiyor..

Çok zayıf ve çok uzun zamandır kilo alamıyor, yine yaklaşık 1 haftadır düzenli yemeye başladı, önceden ev yemeği vs. yemezdi hiç, şimdi yiyor..

Bu şekilde devam etse ortalama ne kadar zamanda toplarlar kendisini? Ek olarak yapması gereken şeyler var mıdır kilo alabilmesi için?

Bir de yıllardır içilen sigaranın hasarı ne kadar zamanda gider vücuttan?

Boy: 1.80
Kilo: 63

Teşekkürler..

Ortalama 2 sene içerisinde, olumsuz çevre etkileri hariç tutulursa, sigara içmediği hale döner. ama gidip duman altı ortamlara devam ederse zerre etkisi olmaz. Bir de muhakkak spor yapsın. Yürüsün, koşsun, halı sahada maç çevirsin, salona gitsin v.s. Çünkü inat eder kesin bırakırsa uzun vadede kilo sebebidir.

  • kadim kishi  (20.06.14 11:44:47)
13-55 yaşları arasında sigara içen ve 5 senedir içmeyen biri var. İştahı çok açıldı ve 13 kilo aldı. 60 yaşında ve 2 tanesi normal nizami sahada olmak üzere 5 tane maç yapıyor(kaleci). Ara ara sigara içerken yakalandı, şimdi onu da bıraktı. 5 yıl geçmesine rağmen ara sıra rüyalarında hala sigara içiyormuş.

Sigarayı bırakmak için sadece ve sadece nikotin sakızı kullandı. Ağzım boş durmasın diye şimdi sadece normal sakız çiğniyor.
  • otonom  (20.06.14 11:49:27)