[]

vize için istenen evraklar

Hello, schengen bölgesine turistik vize başvurusu için istenen evraklarla ilgili sorularım var gençler

1-) son üç aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap dökümü : ben bütün parayı enpara'da tutuyorum, 3 aylık hesap özetinin çıktısını alsam, bunu finansbank şubesinde birine kaşeletip imzalatabilir miyim?

ya da bunu nası yapmak gerekir?

2-) düzenli geliri gösterir belgeler: örnek; son üç ayın maaş bordroları

direk şirketin verdiği üstü siyah kapalı olan zarfı götürmek yeterli mi? yoksa ekstra bir imza gerekiyor mu?


3-) SGK "hizmet dökümü" : bunu bizim İK, turkiye.gov.tr'den gir, çıktısını al dedi. Lakin çıktıda, bu evrak resmi belge niteliği taşımaz, resmi işlemlerde kullanılamaz diyor. Bu durum okey mi? yoksa bu evrağı nasıl almak gerek, geçerli olması için?

4-) Yeni tarihli faaliyet belgesi fotokopisi : konsolosluk sitesinin bir yerinde 6 aydan eski olmayan demiş ama bizim şirketinki aralık 2013'te verilmiş, bunu sordum, zaten faaliyet belgesi senede 1 kez verilir, sorun olmaz dediler.

5-) başvuranın kendi adına olan bir haftadan eski olmayan banka hesap özeti veya bankanın hesapta olan meblağa dair orijinal yazısı : bu durumda 1.maddedeki, son 3 aylık hesap hareketlerini gösteren evrak yeterli olur mu?

6-) başvuran kredi kartı sahibi ise, onun fotokopisi ve bankanın kartın limitini gösteren orijinal belgesi : bankanın kartın limitini gösteren orjinal belgesi ne? bunu bankadan nasıl isteyebilirim?

 
1) enpara'da isteyinece evine postayla gönderiyorlar hesap dökümü vs tam da bu işler için.


  • darkredanger  (20.06.14 01:25:15 ~ 01:25:33) 
2) imzalı bordro çıktısı işte. muhasebeci kaşeli olursa iiy olur. siyah zarf ne bilmiyorum.
3) konsolosluğa göre değişir. isveç sorun çıkarmamıştı, italya çıkarabiliyor.
4) bişi olmaz.
5) bence yeterli olur.
6) ekstre fotokopisi yetiyor.
  • siradisi00  (20.06.14 01:53:40) 
Yukaridaki iki cevap +1
Ayrıca işyerinden aldigin evraklarin izin yazisi vs. Yetkili imza ile imzalanmasına dikkat et. Bizim ik kendisi imzalamis verdi elime allahtan dikkat etmisim. Sonra ugrasiyorsun git gel.

  • delifaruk  (20.06.14 08:48:52) 
hacı şirket evraklarını imzalayanın imza sirküsünü de al, isteyebiliyollar.


  • seabird  (20.06.14 09:10:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.