ingilizce 2 cümle doğru mu değil mi

1-Size cevap verebilmemiz için mail adresinizi girmeniz gerekiyor.Mail adresiniz kesinlikle başka bir kaynakla paylaşılmayacaktır.

We need to enter your e-mail address for to answer you.Your e-mail address absolutely will not shared no resource.

2-Bilgisayarınızda nasıl bir program olsun isterdiniz?Nasıl bir uygulama arıyorsunuz?Bize yazın cevaplayalım.

How would you like an program in your computer?What kind of program are you looking for?Write us to and we will respond.

yanlışlar var ikisinde de. ilki daha kötü.

  • tepedeki psychedelic adam  (18.06.14 13:05:20)
degil

  • lutah  (18.06.14 13:06:03)
yanlııış!

1- We need your e-mail address to respond to you. It will on no account be shared with other people.

2- What kind of a program would you like to have on your computer? What kind of an application are you looking for? You can write to us and we will answer.
  • letheavendangered  (18.06.14 13:06:31)
işte tam doğru olmalı.düzeltmek için soruyorum

  • amusan  (18.06.14 13:06:40)
1) We require you to enter your e-mail address for responding to you. Your e-mail adress will not be shared with any foreign sources.

2) What kind of program would you like to have in your computer? What kind of application do you need? You can write us for further information.

da olabilir.
  • bulmasi gercekten zor  (18.06.14 13:16:17)
1-Size cevap verebilmemiz için mail adresinizi girmeniz gerekiyor.Mail adresiniz kesinlikle başka bir kaynakla paylaşılmayacaktır.

You need to provide your e-mail adress in order for us to be able to respond to you. Your e-mail adress will not be shared with any third parties in any way.

2-Bilgisayarınızda nasıl bir program olsun isterdiniz?Nasıl bir uygulama arıyorsunuz?Bize yazın cevaplayalım.

What kind of program would you like to have for your computer? What kind of application are you looking for? Please send us an e-mail so we can respond to you.
  • Thredith  (18.06.14 13:29:07 ~ 13:29:59)