eğitim öğretim hayatında bir türlü datmin olamayanlar

ortalamanın altında bir üniversiteden iktisat bitirmiş bulunuyorum ve aynı zamanda çalışıyorum artık.işimden de memnun sayılırım.
ama tatminsizim,eğitim ve iş hayatıyla alakalı güdük kaldığımı,kendime bunu layık görmemem gerektiğini dank dank kafamda sorgulayıp duruyorum,
bi yandan da saçmalama işine devam et (evlendim bu arada) bunların hepsine yetişemezsin diyip duruyorum,

siz ne dersiniz?vardır bu durumu yaşayanlar,

bir MBA beni paklar mı? yeni bir üniversite mi?
tartışalım konuşalım..

ama ama kimse neden bişey demiyür?

  • Kalinka  (18.06.14 10:57:14)
yüksek lisans, master şart.

  • headredhead  (18.06.14 11:14:52)
yeni bi üniversite zor olur eşin varken. mba düşünebilirsin, veya farklı bölümlerde bi yüksek lisans da düşünebilirsin. misal bi finansman olur, lojistik olur. tezli tezsiz uğraşıp yapabilirsin. gelecekte kendin için düşündüğün sektör ile alakalı bi yüksek lisans işlevli olabilir..

  • diggity  (18.06.14 11:19:26)
Türkiye'de o bölümü en iyi veren üniversitede bi bölüm bitirdim. Hoşlanmadım, mesleği yapmadım. Diğer yandan ilgi alanım diye başka bi bölüme başadım, o da seneye bitiyor, o da bi işime yaramayacak. Bu arada çalışmaya başladım ve bu sene yüksek lisansa başvuracağım bakalım ne olacak. Onu yaptığımda da çok mutlu olmayacağım çünkü aslında kesinlikle sanatla uğraşmam lazımdı ama geç kaldım. Yani yalnız sayılmazsınız. Hem evlilik hem iş hem okul sizi biraz zorlayabilir ama yine de denemekten ne zarar gelecek? Güzel bi üniversite tutturursanız faydası olabilir.

  • pandispanya  (18.06.14 11:19:58)
önerileri,tartışmalara açım gençler..yarım kaldım fikri içindeyim çok mutsuzum ama genel yargılar var 'ya bu saatten sonra?' gerçi yaş 27..

  • Kalinka  (18.06.14 11:41:57)