tipografi, dekorasyon

merhaba,

evimin duvarını harflerle, yazılarla süslemek istiyorum. bunun için yardıma ihtiyacım var.

Birincisi şunu buldum materyal olarak;
tr.aliexpress.com

bu şekliyle çok mu zahmetli olur? İstanbul'da bu gibi bir şey bulabilir miyim?

İkincisi ne yazacağıma da karar vermedim, öneriniz var mı? Türkçe olmasını (ya da İngilizce olmamasını) tercih ederim. Kelime kelime, ya da cümle olarak aklınıza ne geliyor? Benim aklımda bir kaç kısa mısra ya da çok bilinmeyen, arabesk olmayan özlü söz geliyor. sizin aklınıza ne geliyor?

ekteki fotoğraftaki tarz bir şeyler de olabilir.. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim

vektorel programda istedigin seyi yazabilirsin. bunuda ozalitcide yaptırsın

  • all girls dream  (18.06.14 00:01:35)
ozalitçide poster gibi mi oluyor? üç boyutlu nasıl yaptırabilirim acaba?

  • schwannoma  (18.06.14 00:02:52)
özalitci en fazla. kalın bir sey adını unuttum simdi ona basar.

  • all girls dream  (18.06.14 00:09:08)
yazı karakterinide. dafont.com da bulabilirsin bi dunya ceşit var.

  • all girls dream  (18.06.14 00:09:59)
3 boyutlu derken? pleksiglastan kestirebilirsin istersen, doğru anladıysam.

  • mayaa  (18.06.14 00:14:45)
yani bir posterden ziyade harflerin ayrı ayrı yapıştırıldığı bir şey düşünüyorum, eklediğim linkteki harfler gibi. nerede kestirebilirm onu bilmiyorum işte

  • schwannoma  (18.06.14 00:16:50)
pleksiglas pahali olur. fotobloga alirsin. arkasi yapiskanli olsun dersin. kalinligi begenmezsen iki tane ustuste yapistirirsin.
ozalitcilerde aynen bu anlattigin gibi anlatirsin onlar halleder.

  • nax  (18.06.14 00:29:07)
Vektorel programda yazacağım (mesela hangi program?)

Ozalitciye fotoblok diyecegim.

İçerik önerileriniz? Cemal süreya, turgut uyar, onur ünlü ekseninde dolaşıyorum ben ama ne olabilir?
  • schwannoma  (18.06.14 00:45:56)
artık ozalıtci ne kullanıosa. freehand olur illustrator olur. sen yazı karakterini belirle oncede

  • all girls dream  (18.06.14 00:51:02)
ya aslında basit bişi. kendinde hazırlayabilirsin.

  • all girls dream  (18.06.14 00:52:14)
Ozalitcinin hazırladığı şey bir kerede yapistirilip kalan kısımlar çıkarılacak gibi bir şey mi yoksa harf harf mi yaptıracağım? Yamuk yumuk olmasın da sonra

  • schwannoma  (18.06.14 01:05:40)
harf harf olması için ya bastırdığın şeyi kendin keseceksin ya da lazer kesim yaptıracaksın. pleksi pahalıdır evet ama hem istediğin gibi olur hem uzun vadede temizlik açısından falan sorun yaşamazsın. farklı malzemelere de lazer kesin yapılabiliyor ama.

program hiç fark etmez. çalıştığın belgeyi pdf/tiff formatında kaydedip götürebilrsin baskıya.
  • mayaa  (18.06.14 01:11:07)
Etsyden satin al

  • osculus  (18.06.14 01:17:08)
ya bak inanılmaz güzel bi tipografi -kind of kaligrafi aslında- buldum bugün, tişört yaptırmak istiyorum ama türkiye'de hiçbir yer istediğim modelde tişörte baskı yapmıyor, buyur bunu güzel bi poster olarak bastır bence: (hem pink floyd seviyorsan duble güzel olur)

i.imgur.com
  • sagopa kajmer mahlas kafkef  (18.06.14 01:33:36)