23 Yaşındayım sakal nasıl çıkar ya da gürleşir?

Merhaba Romalılar;
23 Yaşındayım sadece favorilerimden aşağı biraz sakalım var bir de çenemin altında sakal var, bu beni çok üzüyor :)) Yani sakalım böyle bölük pörçük Che Guevara'nın ki gibi ama ondaki gibi karizmatik değil :)) İnternetten yaptığım araştırmalar sarımsak sürmenin faydasının olacağını söylüyor ama dün sarımsak sürdüm feci yandı gerginleşti yüzüm?

Ne yapayım?

hergün jilet vur

  • anil  (17.06.14 18:32:46)
şaka yapmıyorum yanlış anlama, bioxcin gibi saç çıkartıcı ürünler kullanabilirsin, ayrıca hormon testi yaptırdın mı?

  • cok iyi yol  (17.06.14 18:33:44)
@cok iyi yol kullanayım da bioxcin gibi ürünler ama bu "yüz" her şeyi kullanamıyorsun ki hassas şey. Hormon testine gelince ergenken boyum kısaydı hormon tedavisi uyguladım sakalım içinse bir şey demediler

  • spartamed  (17.06.14 18:35:02)
genetik de olabilir?

  • o da olur  (17.06.14 18:36:12)
Genetik zannetmiyorum dayılarım amcam vs. kıllı. Keza babam ve abim sabah tıraş oluyorlar akşam sakalları çıkıyor :))

  • spartamed  (17.06.14 18:36:58)
ben söyleyeyim de: ilerde çok pişman oluyorsun bu illet yüzünden. her gün traş olmaktansa 2-3 günde bir traş olmak iyidir. bırak çıkmasın.

  • himmet dayi  (17.06.14 18:40:30)
Badem yagi kullan.

  • diss0640  (17.06.14 18:41:16)
hassas doğru ama bir bak istersen nete, mutlaka yapan vardır :))

testeron hormunu ölçtür bir tekrar bence. testeronunu doğal yollardan arttırabilirsen, çıkmaya başlayacaktır.
  • cok iyi yol  (17.06.14 18:41:36)
herhangi bir doktora danismadan yagdir sarimsaktir sifali bitkidir sakin kullanma.

en temizi jilet.
  • kutsalbok  (17.06.14 18:42:57)
askere gitmediysen önce askere git daha sonra bu sorunu çözmeye çalış derim :)

ben şu anda sakallar yüzünden askerde ne yapacığımı kara kara düşünmekteyim
  • adanalıbeckham  (17.06.14 18:44:06)
@adanalıbeckham vicdani retçi olacağım bro :))

  • spartamed  (17.06.14 18:46:49)
hergün bıkmadan taş ol çıkan yerlerin ufak ufak artacağını görürsün. ben Lise bitene kadar doğru dürüst traş olmazdım. işe başlayınca hergün olmaya başladım. yüzümde sakal vardı ama bazı yerlerde çıkmıyordu. mesela top sakal bırakamıyordum ağzımın yan taraflarında sakal yoktu. neyse hergün traş olunca yavaş yavaş çıktı. şu An top sakal bırakıyorum mesela. ama öyle hemen bişey bekleme 2 3 ay traş ol bi de ben tek bıçak Permatik alıp plastik koruma kısmını kırıp ustura gibi kullanıyorum. sakallarım da baya gürleşti tavsiye ederim.

  • ergenpezeveng  (17.06.14 18:59:51)
traş olursan çıkar ama boşver bencede çıkmasın.sonra üzülürsün.

  • yekzeq  (17.06.14 19:16:53)
ben de aynısıyım. askerde ısrarla her sabah, bir gün bile aksatmadan tıraş oldum. ne yeni çıkan bölge var, ne de var olanlarda bir gürleşme. yüzümde üç parçalık sakalla geziyorum :)

  • violetsky  (17.06.14 19:22:59)
abi yeter artık şu sakalı boşver sıkıntı çekiyorsun diyenlerden, bir okuyun isterseniz, adam bölük pörçük sakalım var diyor. hepten köse olsa dediğiniz doğru ancak bir miktar sakalı çıkan kişiler de artık çıkmışken tam çıksın istiyorlar.

sarımsağın zararlı olabileceğini duydum, uygulamanı tavsiye etmem. jilete devam bu arada, cidden yavaş da olsa etkili oluyor.
  • knight of cydonia  (17.06.14 19:25:02)