GOT, Meteor?

Uyarı: Sorumu son bölümü izlememş biri olarak soruyorum, yani spoiler olmasın lütfen.

Geçen sezonda milletin aaaa!! diye gökyüzüne bakakaldığı yanan meteor acaba senaristlerin "ilerde konuyu ordan da yürütürüz hehe" dedikleri alakasız bir öğe mi? Yoksa konuya bir şekilde bağlı-bağlanacak bir şey mi?

Hadi tartışalım :)

O çok önceden kaldı. Meteor değil kuyruklu yıldızdı o ve onun üstüne kehanetler vardı. Ejderhaların tekrar doğacağı mesela. Kırmızılı kadının sürekli bahsettiği "kurtarıcı"nın tekrar doğacağı vs.

  • mindwars  (17.06.14 12:27:52)
kuyruklu yıldız kehanetlerde bol bol geçiyor, kehanetler detaylı olarak 4. kitapta maester aemon ve melisandre tarafından, beşinci kitapta da essos'taki red priest'le rtarafından bol bol anılıyor. birçok kehanette hem rhollr'cuların hem de targaryen vasıtasıyla old valyria'nın bahsettiği bir kurtarıcının geri dönüşüne işaret ettiği anlatıyor. çok spoiler'lı olmasa da spoiler istemediğin detaylarını anlatmıyorum. ama tahminen önümüzdeki sezonda "kurtarıcı"'nın kim olabileceği konusu işlenecek, bunlar da biraz daha anlatılacak.

  • no avalon  (17.06.14 12:56:36 ~ 12:57:27)