ogrenciler icin ikameti yurtdisina aldirmak

Bunu yapmak zorunlu mu? Yapmanin yapmamanin avantaji dezavantaji nedir?

Konsoloslukla daha hic bir irtibatim olmadi askerligi de buraya geldigimde uzatmadim araliga kadar tecilli diye. Buraya gelmeden Turkiye'de tecil ettirmistim. Gecen sene de yurtdisinda erteletmistim ama hic ikameti oraya aldirma gibi bir form doldurmadim. Zorunlu degil yani demek ki. Ee kafamiza gore mi hareket edecegiz?

Aklima tek gelen sey gss mi ne o borcu takacaklar onu da ogrenci belgesiyle sildirebiliyorum zaten.
Bir de oy verme durumu var secmen olarak gozukuyorum heralde ikameti aldirmadigim icin. Baska?

Aldirayim mi ne yapayim?

Tesekkurler.

ben, bu sosyal guvence bokundan borc takmasinlar diye aldirdim. eger bulundugun yerde oy vereceksen genel secimler icin aldirman erekir. bir de banka isi filan duserse, bir sekilde o adrese bir sey lazim olursa problem.

  • fortisvita  (16.06.14 22:29:33)