18000 tl'ye araba

tüplü olsun ya da tüple verimli çalışsın ben taktırırım. hangisi?

90 model bir araba da bulabilirsin, 2007 model de.
tek kapıda bulabilirsin 5 kapı da.
4 çeker de olur normal de.
ticari de olur hususi de.

biraz detay verirsen yardımcı olan sayısı artar :) bu halde, her kafadan bir ses çıkar.
  • hamurumdaki ayrilik tozu  (16.06.14 22:14:41)
citroen c3 değil

  • metehan01  (16.06.14 22:14:50)
mümkün olduğu kadar az yaksın.
7-10 yıl arası vergi dilimi açısından iyi gibi.
1.3 motor ve altı da iyi.
para harcatmasın işte ya :)
  • sanal uyku  (16.06.14 22:20:11)
bu kriterlere göre, alma :)
paranı altına falan yatır..
en ölü araba sana yılda 500 liraya patlar. vergisi, algısı, otu boku püsürü.
en ölüsü bak. 1.4 falandan bahsedyorum.
1.3 diyorsun, gaz diyorsun, o iş yaş :) bisiklete bin, daha hızlı gidersin :)
  • hamurumdaki ayrilik tozu  (16.06.14 22:23:04)
araba demek harcama anlamında aileye bir fert daha katılması demek.aracın vergisi neden bu kadar önemli anlamadım.sonuçta 6 silindir 3bin motorlu araç almıyorsunuz.dediğiniz kriterlere göre albea 1.4 fire iyidir.az yakar.tüpte sıkıntı çıkartmaz.yedek parça ucuz.

  • fikox  (16.06.14 22:34:50)
2004 hyundai getzim vardı çok memnundum bugün satmak zorunda kaldım.

  • envanterbilanco  (16.06.14 22:35:13)
muayene: 250 lira (yılda 125)
sigorta (yaşadığın şehre göre/plakaya göre değişir. 34 plaka o model, yaşın da 35'in altındaysa en az 600 lira)
periyodik bakımlar (300 lira)
pulu artı curtu 100 lira

binmeden ettiğin masraflar bunlar.
bir de benzini gazı ekle.

nerelerde kullanacaksın bilmiyorum ama 1.4 tüplü, yokuş yolda 1.6 benzinli'den daha fazla yakar.
hele bir de bagaj koyarsan, iyice çekilmez olur o yollar.
  • hamurumdaki ayrilik tozu  (16.06.14 22:40:44)
2000 vw passat.

babam 8 sene once almisti ama daha once ciddi bir kaza atlattigi icin hic kullanmadi. sirf almis olmak icin aldi. ben aktif olarak 3 sene kullandim. 8 ay once satildi, cok ozluyorum.

ankara'dan tek marsla adana, mersin, konya, izmir, istanbul, her yere gitti. canim eski arabam. uzun yolda 8.5 lt/100 km gaz yakardi. ankara-istanbul arasi yaklasik 460 km. 38 litre gazla giderdi iste. ah ulan.
  • osuruklu  (16.06.14 23:01:24)
abi kusura bakma, ama tarifine uyan arabalardan biri de doğan slx.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (16.06.14 23:09:03)
polo - fiesta - corsa, bu üç modele bak. hem hesaplı, hem de piyasası yüksek olan araçlar. getz de olabilir. o da güzel bir arabadır.

illa tüplü olmasına da gerek yok. bu segment araçların dizelleri de çok az yakar.
  • himmet dayi  (16.06.14 23:25:21)
Para harcatmasın demenizi dikkate alarak 1.2 motor 2006-2007 clio diyorum. Şu sıralar ikinci el piyasası biraz yükseldi ama o fiyata alabileceğinizi zannediyorum. Clio pek konforlu ve güvenli bir araba değil ama temiz kullanıldığında pek masraf çıkarmıyor, yakıtı tüketimi de az.

  • johan sebastian  (16.06.14 23:46:51)