2 milyon tl'niz olsa..

Mesela 2 milyon lira miras kalsa ne yapardınız. hayatınızı değiştirir miydiniz? ne yapardınız birden gelecek bu parayla.

500 bin lirası ile ithalat işine girerdim. çok sağlam parti mal getirip satardım. hem perakende hem de toptan. bir anadolu turu ile yüzlerce müşteri bulunur.

  • yapma volkan  (16.06.14 00:55:27)
aramaya inanırdım.

www.eksiduyuru.com
  • yns  (16.06.14 00:56:32)
arsa alır satardım.

kendime suriye'den kadın satın alırdım heralde.
  • siradisi00  (16.06.14 00:57:10)
Uzun bir zaman ne yapsam diye dusunurdum, bu arada para harcardim.

@yapma volkan ne mal getirirdin?
  • delifaruk  (16.06.14 01:04:36)
şimdi birşey diyeceğim ama vurmayın; 2 milyon lira "hayat" değiştirecek bir para mı? ithalat demişsiniz, iyi bir iş demişsiniz ama. ev-araba-yazlık gibi bir üçlüden öte gidemez bence bu para. ya ben çok aç gözlüyüm ya da sizin dışarıdaki ekomomiye dair düşünceleriniz çok tozpembe.

  • kerbeee  (16.06.14 01:04:49)
@kerbee vurmak değilde full 320d alsan 180-190 bin tl yazlık eli yüzü düzgün izmir yakınlarında 280-300 ciavrı bulurum (altımızdada 320 var bin git istediğin plaja...) ankaradan 2 ev merkezi 800-1000 kira getircek alsan 800-900 bin tl de buna gitti 500 binde kaldı onlada yatırımmı yapcan al satmı ne yaparsan yap zaten aldığın 2 evden 1800-2000 arası kira getirisi olacak oda yeter de artar 1 kişiye...

Daha mütevazi bir plan için tdi dolu jetta 70-80 milyar yazlık almayıver... Ankara yada izmirde düzgün mahallede ev 200-300 milyar kira getirisi için 1.500.000 tl lik ev alcan yani (4-5 tane istten ankaradan izmirden ooh oralardanda aylık 4000-5000 gelir (aile için ideal bi program...
  • kilimanjaro  (16.06.14 01:11:27 ~ 01:14:19)
@kerbeee

yanlış anlamazsan bir soru soracağım.

çalışıyor musun? aylık gelirin ne kadar? umarım abartıp da sallamazsın.
  • yapma volkan  (16.06.14 01:11:57)
Bırakın 2 milyonu 100.000 tl bile cash ise hayat değiştirir olm siz ne sanıyonuz allasen???

  • kilimanjaro  (16.06.14 01:15:25)
1 milyon tl'si ile site özellikli güzel bir ev alırdım istanbul'da, 100 bin tl'siyle volvo s60 alırdım. kalan 900 bin tl'nin 200ünü acil durum için bankada vadelide tutup 700'e de aylık 3000 tl civarı kiracılı bir dükkan alırdım.

bu arada yazlık dünyanın en ölü yatırımı.
  • gates  (16.06.14 01:15:25 ~ 01:17:47)
yurtdışına taşınırdım. avrupa ya da rusya'ya. bir şehirde, bir de şehir dışında, köyvari bir yerde kendime ev alır/yaptırırdım. daha sonra ömrümün sonuna dek dünyayı dolaşırdım.

  • lesmiserables  (16.06.14 01:17:54 ~ 01:19:25)
ilk önce bahçesi oldukça büyük, garajı olan 2 katlı müstakil bir ev yapardım, zaten yaklaşık 500 bin rahat tutar, sağlam yapıcam falan dersen...
sonra bir tane motorsiklet alırdım bmw yada ktm 50 de ona verirdim, 100 bin tl kendime ayırır geri kalanını faiz yada, dolar gibi en az 1 sene ellemiyeceğim şekilde değerlendirir, türkiye turuna çıkar 1 sene motor tepesinden inmezdim.

zaten aylık 1500 lira benzine ayırsam 3500 de ben yesem 5000tl aylık. 12 ayda 60 bin lira. 40 lira para bile artardı be heheh.
  • killerbee  (16.06.14 01:20:41 ~ 01:21:49)
giderdim bi dağ başında ev satın alırdım bütün gün oyun oynardım geberene kadar da alkol sigara ot kök...

  • neseranni  (16.06.14 01:27:15)
benim hayallerim hep küçük la o bana fazla gelirdi.. en fazla istediklerimi yaptıktan sonrasını bankaya yatırırdım..
memur çocuğuyum oğlum ben..

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin  (16.06.14 01:28:53)
@kilimanjaro hah işte anlamışsın belki de beni, yani ekstradan güzel bir araban ve iyi kira getirecek 3 evin olur diyelim hadi :) ben hayat değişmesi deyince farklı algılıyorum sanırım, cebe ekstradan 5 bin lira girer desem kabaca, tek kişiyi iyi kurtarır. ama bugün insan yaşıcak gibi bir evin kirası uçmuş gitmiş, satınalma fiyatlarından bahsetmiyorum bile. bunun eşi var, çoluğu-çocugu var, hastalığı-sağlığı, ne bileyim geleceği var. masraf ha babam var, hiç bitmiyor ki. o yüzden gözüme az gözüküyor bu meblağ.

sonradan gördüklerim için eklemeler: izmirde düzgün bir mahallede, içinde insan barınacak şekilde şu an 200-300 e ev bulsam 2 tane alırım. istanbuldan vs den 4-5 tane evi nasıl alıyorsun valla onu hiç anlamadım :)

@yapma volkan çalışıyorum. evliyim (bunu eşimle şirket ortağı olduğumuz için belirttim) hanemize giren para aylık en az 4000 usd olmak üzere, maksimum 6000 usd diyebilirim.
  • kerbeee  (16.06.14 01:30:50)
www.deltabisiklet.com

Şunu alır dünya turuna çıkarım.
  • materyalist imam  (16.06.14 01:35:10)
@kerbeee

yani adam başı 4.500 tl para diyelim.
memur karı koca olsanız da girecek olan adam başı 2500 tl hatta ikramiye vs vurursan 3.000 falan eder.

yani 8.000 lira para genel olarak gayet iyi. ama hiçbir zaman 2 milyon tl paran olamaz çalışarak. yani ayda 8 bin lira kazanmak ile ki giderlerden sonra sana kalan 2-3 bin lira falan olur.

2 milyon lirayı az bulman ilginç yani.
bizim eve 6 bin lira para giriyor, girdiği gibi gidiyor..elektrik, su, yeme, içme vs.
  • yapma volkan  (16.06.14 01:37:55)
Bu para ile asla mulk edinmezdim. Yurtdışında ancak olabilecek bir hayalim var onu gerçekleştirip türkiyeye dönerdim. Büyük Kardesime fb lokali açardım diğerine istediği Bölüm neyse onu okumasi için parayı dökerdim.

  • rubiks cube  (16.06.14 01:41:07)
Anadolu şehirlerinden bir tanesinde inşaat işine girerdim. Antep, Urfa, Kayseri vs. Tabii bu para yetmez ama bu para olduktan sonra kredi de kullanır bir şekilde inşaatı bitiririz yani :)

  • armagan  (16.06.14 01:44:31)
2 milyon ile bir degil yuz kisinin hayati degistirilir.

  • sormayın bana sen o musun diye  (16.06.14 01:46:30)
@yapma volkan seni çok iyi anlıyorum, aynı şeyden bahsediyoruz aslında. bu işlerin sonu yok, o hep gidiyor, gidecek yani, para asla durmuyor. sorun benim az önce de dediğim gibi "hayat değişmesi" algımın farklı olması. çünkü "iyi"nin bir tavanı yok. iyi ev, iyi araba, iyi kıyafet, iyi yemek vs vs. benim hayatım değişecekse, ben çalışmamalıyım mesela. işi-gücü bırakıp evi-barkı alıp fittiri fittiri gezmeliyim, yemeliyim, içmeliyim, 6 ay yazlık 6 ay kışlık yurtdışı yapmalıyım (tamamen sallıyorum şu an bunları) ne bileyim hayatımı yaşamalıyım işte. ama tüm bunlar bana 2 milyonla olacak şeyler gibi gelmiyor, nereye kadar olacak, olsun sana 3 sene-5 sene. sonra gerisin geriye dönüş. e noldu hayat değişti mi şimdi? bence hayır :) bizim kafada alacaksın birkaç ev, vereceksin kiraya, gelen kirayla hayat standardını büyük şehirdeysen günümüz şartlarında bi tık yükseltmiş olacaksın, bence hepsi bu.

  • kerbeee  (16.06.14 01:48:46)
Başka bir ülke vatandaşı olmak ve dünyayı gezmek için değerlendirirdim.

  • amelie poulain  (16.06.14 01:59:07)
faize yatırır ölene kadar yaşam standartlarımı değiştirmeden vaktimi para kazanmaya yönelik değil kültürel aktivitelere yönlendirirdim.

  • dinsiz adam  (16.06.14 02:22:36)
@dinsiz +1

  • andy kaufman  (16.06.14 02:36:44)
Ucuz bi ülkeye ya da türkiyede ufak bi sahil kasabasına göçer ortalama bi hayat yaşardım herhalde. 3000tlnin rahatlıkla yetecegi fakir ama güzel ülkelerden birine gider yaşardım. 3000x12x50=1.800.000 ediyor. 150.000 ev 50.000 de araba desen. Tamam ışte. Milyonluk evde oturup sabah 8 akşam 5 patronun lafını çekeceğime daha mutavazi bir hayat yaşayıp kimseye eycallahim olmadan istediğim hayatı yaşarım. Ki bu sırada illa ki hobilerin filan olacak ordan da az da olsa bir para kazanılır.

  • yumurtaninipanailefircalanmayantarafi  (16.06.14 09:48:01 ~ 10:31:02)
ben yardım ederim isteyene. danışmanlık yaparım hiç üşenmem :P

benim hayatımı pek değiştirmez, sermayemi güçlendirir.
  • [silinmiş]  (16.06.14 09:58:56)
ben 2 milyon liralık bir gayrienkul alır, kiraya verir (yaklaşık 15-20 bin getirmesi lazım) bununla kral gibi yaşar, tüm hayallerimi gerçekleştiririm.

bir yandan da hayat düzenimi bir anda bozmam, işime gücüme vites düşürüp devam ederim.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (16.06.14 11:30:09)
mankenlik ajansı kurarım, kendi özel haremim olur

  • GibsonRulesv2  (31.07.14 15:42:07 ~ 16:25:43)
avustralya'da yüksek lisans yapardım.

  • baldur  (31.07.14 15:59:53)
fotoğraf makinesi alırdım ve bütün dünyayı gezmeye başlardım. ticaret yapmazdım. zaten fazla bir para bu. iki günlük dünyada bir de paramı artırmaya çalışmam.

  • hohoya  (31.07.14 16:02:18)
kriz cikana kadar parayi faize gomerim. kriz zamani fiyatlar iyice dusmusken paranin bir kismiyla temettu verimi yuksek birkac hisse alirim. o hisseler temettuleriyle zaten birkac senede kendilerini amorti ederler. hayatimin sonuna kadar da yilda enflasyon kadar faiz alacagima cok daha yuksek seviyelerden temettu alirim mis gibi. kazandigim parayla da yapacak bir sey bulurum elbet.

  • sterimar  (31.07.14 16:05:58)
ben buna benzer bir soru sormuştum ama 1 milyon tl yazmıştım. o da para mı lan diye ağzıma sıçmıştı duyuru ahalisi
2milyon olunca niye ağızları sulandı anlamıyorum

  • dafuq  (31.07.14 16:06:41)