blender olmadan kirmizi mercimek corbasi

Yapmaya calisayim mi? Guzel olur mu? Kasikla falan ezilir mi iyice? Ne yapayim?

Tesekkurler

Gayet güzel olur ve hiç ezmene gerek yok. Normal tarifi ezme süreci olmadan uygulayabilirsin.

  • Thredith  (16.06.14 00:48:23)
Suzgec ya da kevgirden gecir, kasikla suzgecten veya kevgirden gecirirken ezer gibi yap

  • cecilia  (16.06.14 00:50:13)
olur salçalı yaparsanız daha iyi olur.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.06.14 00:50:35)
annem hiç kullanmaz bu aleti mercimek çorbasında. ki öyle daha güzel oluyor bence.

  • elorelia  (16.06.14 01:12:06)
Bok gibi oldu arkadaslar, ben de bastim salcayi aciyi keci peynirini, neyse mercimek yemegi yiyorum en azindan. Anneye bir sorayim en iyisi

  • babamasoliimbananickaldirsin  (16.06.14 02:06:51 ~ 02:08:31)
hocam bir şeyde yanlış yapmışsındır anamın yaptığı mercimek çorbası yani blenderdan geçirmeden yaptığı enfes oluyor hatta düdüklüde bile yapmıyor geçmiş olsun benim humus enfes oldu misal.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.06.14 02:24:17)
ben de 1-2 kere denemiştim her defasında bok gibi olmuştu. sonra tövbe ettim blender olmadan mercimek asla dedim.

edit: benim anamın yaptığı da bok gibi oluyor blendersız.
  • newbie.  (16.06.14 02:24:29 ~ 02:25:03)
humus demişken ben blender ile humus yapmaya çalıştım o bile bok gibi oldu millet blendersız enfes humus yapıyomuş vay anasını ya. ne kadar beceriksizim amk.

  • newbie.  (16.06.14 02:26:21 ~ 02:26:44)
blendersız hiç yapmadım ve açıkçası yapmaya da girişmezdim yani :) özleşme dediğimiz olayı onsuz beceremezdim.

  • kerbeee  (16.06.14 02:34:24)
keşke ezogelin yapaydın. neyse geçmiş olsun.

  • cilgin korsan ces  (16.06.14 02:36:16 ~ 02:43:09)
@proletarier aller lander vereinigt euch nasil yaptin anlatir misin hocam yapayim ben de marketten alinca cok pahali oluyor humus. gecen sene denemistim de kotu olmustu blendersiz

  • babamasoliimbananickaldirsin  (16.06.14 02:38:32)
ben blenderden geçirilmemiş severim kardeşim gene geçirilmiş. çorba aynı çorba hatta tadı da aynı oluyor ama ben mercimeklerin pütür pütür ağzıma gelmesini seviyorum o sevmiyor. eğer tadı kotüyse senin tarifte sorun var gibi.

  • kuzey li  (16.06.14 02:38:46)
@kuzeyli bence o puturun gelmemesi tadini fazlasiyla degistiriyor. yoksa tadi kotu olmadi ama corba gibi olmadi iste pek. sevmiyorum ben icinde kati seyler olan corbayi. smooth olacak krema gibi olacak, o da blendersiz zormus tabi.

  • babamasoliimbananickaldirsin  (16.06.14 02:41:48)
@babamasoliimbananickaldirsin damak tadı keske bir süzgeçten süzseydin.

  • kuzey li  (16.06.14 02:44:35)
önce kuruyken ezebildiğin kadar eziyorsun kabuklarını soyduğun nohutları, kuruyken çok daha iyi eziliyor daha zor ve yorucu ama daha iyi bi ton şey denedim en iyi sonucu çatalla aldım kaşık da olabilir daha sonra daha da iyi ezmek için ben yoruldum yapmadım sonra işte biraz su koyup biraz da öyle ezdim çatalla sonra aldım mikseri hayvan gibi en üst ayarda çırptım tabii bu çok büyük bir şey fark ettirmedi ama olsun nispeten işe yaradı sonra sarımsak tahin limon tuz da koydum bi de öyle mikserden geçirdim ve oldu. evet bir blenderın yapacağı kadar püre kıvamına getirmedi ama anca bu kadar oldu. bi de sarımsakları iyi dövmek lazım bende dövecek de olmadığı için 1 litrelik kola şişesinin kafasıyla vura vura dövdüm ama tek sorun ara sıra sarımsak parçaları geliyor blender olmayınca ağza o kadar. ama kolay olmadı ya hakkaten çok uğraştım çatalla blender lazım olmaz diye almadım ama böyle kırk yılda bir de hakkaten arıyor insan.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.06.14 02:45:49)
@kuzey li geciriyordum da cok uzun surecegini anladim biraktim.

@proletarier aller lander vereinigt euch cok tesekkurler!
  • babamasoliimbananickaldirsin  (16.06.14 02:53:14)
ben hiç ezmeden yapıyorum. blender kullanmadan. çok güzel oluyor.

  • dessy  (16.06.14 09:12:09)