en sevilen türkü - türkücü anketi.

evet biliyorum çok dandik bir başlık oldu ama aklıma daha yaratıcı bir şey gelmedi.

ben şahsen türkü severim, türkü kültürüm de fena değildir ama şöyle oturup 2-3 saat türkü dinleyeyim desem aklıma doğru düzgün bir şey gelmez. o nedenle lafı fazla uzatmadan şöyle erkan oğur, ahmet aslan, cengiz özkan tadında müzisyenlerden sevdiğiniz türküleri paylaşırsanız sevinirim. tikler daha sonra gelecek. teşekkürler şimdiden.

grup abdal. ama haluk tolga olan değil.

  • dinsiz adam  (14.06.14 22:20:06)
Erkan Oğur - Pencereden kar geliyor,zahit şaraba eyle ihtiram
Ahmet Aslan - Tanımadığım Ten
Abdal - Ervah-ı Ezelde

aklıma ilk gelenler bunlar

Edit: Ruhi Su - Drama köprüsü
  • boreas  (14.06.14 22:23:20 ~ 22:30:11)
hocam senin aradığın kriterlere uyar mı bilmiyorum ama ben bunu çok severim...
Selanik Türküsüdür, Ekrem Düzgünoğlu da çok güzel söylemiştir...
www.youtube.com
  • livaneli kadir  (14.06.14 22:27:43)
erkan oğur, cengiz özkan falan seviyosan tam olarak türkü denir mi bilmiyorum ama erdem ergünün yek ahenk albümünü 2 kere dinle dinlemediysen, beğenmezsen gel küfret, kabulümdür.

ilkay akkaya-nasıl yar diyeyim, yazımı kışa çevirdin, ah sensiz
mustafa özarslan- bir ay doğar

onun dışında özer özele bak biraz buyur bu da benden gelsin
www.youtube.com
  • bir garip seyyah  (14.06.14 22:42:51)
Türkü kültürüm yoktur, pek de sevmem. Lakin sevgilim aaa olmaz öyle Neşet Ertaş seveceksin dediydi. Türkülerini bilemiyorum fakat; Neşet Ertaş diyorum.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (14.06.14 22:51:21)
minor empire dinle biraz farklılık olur hoş olur.

  • kablelvuku  (14.06.14 23:37:49)
  • woodstockchild  (15.06.14 00:11:15)