bilgisayardan,ag kurmaktan anlayanlar

ethernet girisi kabloyu tanimiyor,kablo sorunsuz cunku hem kabloyu degistirdim hem de baska bilgisayarda denedim kesin benim laptopun ethernet girisi bozuk.
evde yalnizca kablosuz internet var buarada.bi laptopumuz daha var,onda sorun yok.bilgisayarlarin ikisi de yeni baya vpn bilmemne var.simdi:
-bu vpn tam olarak ne oluyor?
-bilg. no2 kabloyla baglanip (vpn nanesi sanirim kablosuz yayinci bluetooth gibi bisey)bilg.no1in internet saglayicisi olanilir mi
-yani bilg.no2yi wireless modeme donusturup bilg.no2yi internete baglayabilir miyim?
-eger tum bunlar hayirsa bu ag kurma isi gercekte dosya paylasmaktan baska ne ise yarar ki?

çok karışık yazmışsın ama anladığım kadarıyla cevap vereyim.

ethernet devre dışı bırakılmış olabilir kabloyu görmüyorsa. tabii kablonun ucu da modeme bağlıysa. iki bilgisayar arasına ethernet kablosu çekildiyse bildiğim kadarıyla kablonun girişiyle çıkışı ters dizilimli olmalı falan. neyse...

diğer dediğiniz iş de kolay. kablosuz bağlantıya sahip bilgisayarı modeme ethernetle bağlıyorsun. connectify programını yüklüyorsun. bilgisayar modemmiş gibi çalışıp kablosuz ağ yaratıyor. diğer bilgisayarlarla kablosuz ağa bağlanıp inernete erişebilirsin.
  • darkredanger  (13.06.14 22:52:59)
- vpn yi cok yanlıs anlamıssın.

- olur

- cok işe yarar
  • kosun lan mevzu var  (13.06.14 22:56:51)
vpn konusunda çok yanlış gelmişim, farkettim.
connectify iyi, wi-host yüklemiştim ama sorun çıkardı.
halletim şuan.
  • shubulubapshubaptishaluva  (13.06.14 23:50:46)