Buluşulup çalışılacak yer

Yarın üç öğrencimle buluşacağım ve birlikte çalışmamız gerek. Okulda birtakım ÖSYM sınavları olduğu için oraya giriş yasak. Öğrencilerimden biri o kadar gürültüye hassas ki bulunduğu yere biri girdiği anda konsantrasyonu bozuluyor, kitleniyor; toparlaması zaman alıyor. O yüzden cafe, çay bahçesi tarzı insanların konuşacakları bir yere gidemiyoruz. İroni o ki bizim de konuşa konuşa çalışmamız gerek. Ayrıca bilgisayarı prize de bağlamamız gerek. Bu durumda İstanbul-Avrupa tarafında nereye gidebiliriz?

boğaziçi üniversitesi kütüphanesinin çalışma salonları var. kütüphanenin girişinin yan tarafında. giriş serbest. kapıda kontrol yok.

yüksek sesle çalışabilirsiniz orada. çalışma salonu olduğu için sizin gibi gruplar vardır sadece.
  • mea maxima culpa  (13.06.14 19:53:45 ~ 19:54:12)
Keşke alışabilse ama 4 küsur yıldır çeşitli ısınmalara rağmen alışabilmiş değil. Fenalık geliyor; yerinde kıvranmaya, gözlerini ovuşturmaya ve bomboş bakmaya başlıyor. Herhangi bir gürültüde öfke patlaması yaşıyor. "Nerd" diyebileceğimiz tipten, herhangi bir onu dersinden ayıran etkene patlıyor. Halihazırda yarın çalışacağımız konu da onu zorlayacak, bu yüzden kısıtlı zamanda değişmesini bekleyemem.

  • aychovsky  (13.06.14 20:04:08)